Co pomáhá na bolest hlavy – Babské rady

Je běžné, že dospělí občas  pociťují těsnou, bolestivou bolest tenzní bolesti hlavy. Podle Světové zdravotnické organizace asi 50 % dospělých na celém světě mělo v posledním roce bolesti hlavy a asi 30 % má migrény.

Bolest hlavy vás může zpomalit nebo dokonce zastavit. Může to být intenzivní nebo tupá bolest, která trvá několik dní. Bez ohledu na přesné příznaky chcete úlevu.

Zde je šest věcí, které můžete udělat pro snížení intenzity bolesti hlavy:

1. Pravidelně cvičte

Cvičení je dobré pro vaše tělo, ale také je dobré pro váš mozek. Cvičení je nejúčinnější změnou životního stylu k výraznému snížení bolesti hlavy.

Je to přirozený prostředek proti stresu, který snižuje napětí, které může vyvolat bolesti hlavy, a uvolňuje endorfiny pro dobrý pocit, které blokují signály bolesti do mozku. Zaměřte se na 30 minut mírného cvičení alespoň pět dní v týdnu nebo celkem 150 minut týdně, abyste zažili plný přínos.

2. Omezte kofein

Některé volně prodejné léky proti bolesti hlavy obsahují kofein a malé množství může pomoci zastavit bolest hlavy. Nadměrné užívání kofeinu však může způsobovat vaše bolesti hlavy. Příliš mnoho zvyšuje váš krevní tlak a může vyvolat bolesti hlavy.

Celkově je až 400 miligramů kofeinu denně považováno za bezpečné pro většinu dospělých. Soda a energetické nápoje mohou mít obzvláště vysoký obsah kofeinu, proto pečlivě sledujte svůj příjem. Jakékoli snížení může pomoci, proto se snažte vypít maximálně jeden šálek kávy nebo čaje denně.

3. Jezte zdravě

Někteří lidé s chronickými bolestmi hlavy nebo migrénami našli úlevu tím, že změnili svůj jídelníček a vyloučili určité potraviny. U některých může bolest hlavy vyvolat konkrétní jídlo. U jiných mohou určité chemikálie v potravinách vytvořit spouštěcí zátěž, která může snížit práh pro rozvoj bolesti hlavy. Zkontrolujte také kořenící přísady, protože mnohé obsahují lepek, cukr, sůl, konzervační látky a umělá barviva a příchutě.

Poté, co na nějakou dobu vyloučíte potenciální spouštěcí potraviny, můžete je pomalu znovu zavádět jednu po druhé. Některé běžné potraviny, které je třeba vyloučit, zahrnují vysoce zpracované potraviny, kofein, čokoládu, stařené sýry, zpracované maso s vysokým obsahem dusičnanů, potraviny s vysokým obsahem cukru, lepek a alkohol.

Někteří lidé zjišťují, že přesunutí jejich stravy od zpracovaných potravin k celozrnným potravinám vyrobeným z nuly způsobilo velký rozdíl v jejich bolestech hlavy. Kromě toho můžete zjistit, že každodenní multivitamin a doplňky riboflavinu a hořčíku pomáhají při bolestech hlavy.

4. Vyhýbejte se návykovým látkám

Není žádným tajemstvím, že alkohol, tabák a nelegální drogy ovlivňují váš mozek. Mnoho lidí, kteří mají chronické bolesti hlavy nebo migrény, je citlivých na alkohol. Omezte příjem alkoholu na jeden drink denně, pokud jste žena, nebo dva drinky denně, pokud jste muž. Pokud kouříte, přestaňte.

5. Dopřejte si dostatek spánku

Spánek je nezbytný pro naši pohodu a jeho dostatečné množství může pomoci snížit bolesti hlavy. Možná zjistíte, že nepotřebujete doporučených celých osm hodin za noc, ale je důležité, abyste měli dost, abyste měli pocit, že fungujete dobře.

Vyhněte se nadměrnému nebo nedostatečnému spánku, protože to může vyvolat migrény. Pokud vám bylo řečeno, že chrápete, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o spánkové apnoe, která také může vyvolat bolesti hlavy.

6. Uvolněte se a nabijte se

Ze stresu vás může bolet hlava, takže si najděte něco, co vás baví, co snižuje stres a rozhýbe vaši kreativitu. Bolesti hlavy se častěji objevují, když jste ve stresu, takže udělejte, co můžete, abyste udrželi hladinu stresu pod kontrolou.

Udělejte si čas na to, abyste se o sebe postarali, ať už jdete na nějakou aktivitu nebo zůstanete doma. Pokud se nedobíjíte poflakováním se s ostatními, mějte doma něco, co vám pomůže znovu se synchronizovat sami se sebou.

Jako bonus tyto tipy pomáhají také dalším zdravotním stavům, včetně srdečních chorob, deprese, cukrovky 2. typu a vysokého krevního tlaku.

Promluvte si se svým poskytovatelem primární péče, pokud máte bolesti hlavy, které se objevují několikrát týdně, jsou vysilující, trvají déle než jeden den nebo narušují vaše každodenní činnosti, jako jsou chybějící pracovní nebo životní aktivity.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments