Co pomáhá na štípance od komára

Kousnutí komáry obvykle nevyžadují léčbu. Lokální krémy na kousnutí komáry mohou zmírnit svědění kůže a nepohodlí. Pokud se však po kousnutí objeví závažnější příznaky (alergická reakce, horečka, bolest hlavy nebo těla), navštivte svého poskytovatele zdravotní péče. Také navštivte poskytovatele zdravotní péče, pokud pociťujete příznaky a nedávno jste navštívili místo, kde jsou běžné infekce přenášené komáry. Léčba se bude lišit v závislosti na typu a závažnosti infekce.

Jak mohu zastavit svědění štípance od komára?

Neškrábejte si kousnutí od komárů. Riskujete, že si rozbijete kůži a vystavíte se infekci. Pokud si náhodou zlomíte kůži, udržujte oblast čistou tím, že ji omyjte mýdlem a vodou a zakryjte kousnutí komárem obvazem. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, pokud máte kousnutí infikovaným komárem.

Kousnutí komárem trvá jen několik dní. Existuje však mnoho volně prodejných přípravků nebo domácích prostředků, které mohou zastavit svědění od komárů.

Zatímco domácí opravné prostředky jsou pro většinu lidí bezpečné, je dobré se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče, než vyzkoušíte některé z následujících možností, jak se zbavit kousnutí komárem. Můžete být vystaveni riziku vzniku alergické reakce na kůži.

  • Antihistaminika: Antihistaminika jsou oblíbenou léčbou kousnutí komáry. Histamin je chemická látka vytvořená vaším imunitním systémem. Vaše tělo uvolňuje histamin poté, co se setká s alergenem. Histamin je to, co způsobuje svědění kousnutí komárů. Můžete si vzít antihistaminikum jako pilulku, nebo ho můžete aplikovat přímo na kousnutí komárem jako krém nebo mast.
  • Hydrokortison: Hydrokortison je kortikosteroid kombinovaný s anestetickým prostředkem proti bolesti. Zmírňuje svědění a otoky. Můžete jej aplikovat přímo na komáří bodnutí jako krém nebo mast.
  • Led: Led může zpomalit množství krve, které proudí do oblasti. Snižuje zánět, bolest, otok a svědění. Aplikujte na oblast ledový obklad pokrytý lehkým ručníkem po dobu nejméně 10 minut, abyste zmírnili štípnutí od komárů.
  • Aloe vera: Aloe vera je sukulentní rostlina. Gel v jejích listech obsahuje kyselinu salicylovou, která zmírňuje svědění a bolest. Aloe gel můžete aplikovat přímo na kousnutí komárem.
  • Heřmánkový čaj: Heřmánkový čaj obsahuje sušené květy heřmánku. Sušené květy heřmánku obsahují terpenoidy a flavonoidy, což jsou přírodní chemikálie, které mají antioxidační a antihistaminové vlastnosti. Přidejte sáček heřmánkového čaje do vody. Nechte čajový sáček louhovat alespoň 20 minut, dokud voda nezíská sytou zlatohnědou barvu. Vyjměte čajový sáček z vody a zmáčkněte čajový sáček, abyste odstranili přebytečnou vodu. Přitiskněte čajový sáček na kousnutí komárem po dobu alespoň 10 minut a poté kousnutí otřete čistým ručníkem. Vložte mokrý čajový sáček do nádoby v lednici, abyste jej mohli znovu použít na sousta po celý den.
  • Med: Med má mnoho vlastností, které zmírňují svědění a bolest. Med obsahuje enzym zvaný kataláza, který poskytuje úlevu při drobných zánětech. Naneste tolik nezpracovaného medu, aby lehce zakryl kousnutí komáry. Aby nedošlo k náhodnému vytvoření lepkavého nepořádku, můžete na svá medem pokrytá sousta přiložit obvaz.
  • Ovesné vločky: Ovesné vločky obsahují lepek, který může zklidnit svědivé kousnutí komárem. Nejlepší způsob, jak použít ovesné vločky k léčbě bodnutí od komárů, je rozemlít je na jemný prášek (koloidní ovesné vločky) v mixéru nebo kuchyňském robotu. Smíchejte prášek z ovesných vloček s teplou vodou, dokud se nestane hustou, lepkavou pastou. Naneste dostatečné množství pasty z ovesných vloček, abyste zcela zakryli kousnutí komáry. Po alespoň 10 minutách setřete pastu čistým ručníkem.

Jak zabráním kousnutí komárem?

Kousnutí komáry můžete zabránit několika způsoby. Tyto zahrnují:

  • Odstranění případné stojaté vody.
  • Necestovat do infikované oblasti.
  • Nošení spreje proti hmyzu registrovaného u Agentury pro ochranu životního prostředí.
  • Nosit silné oblečení, včetně dlouhých kalhot a dlouhých rukávů. Komáři mohou prokousat tenké oblečení.
  • Použití sítí přes okna a dveře.
  • Pobyt uvnitř během nejvyššího bodu aktivity komárů (soumrak a svítání).
  • Ošetření oděvů, stanů a pokrývek sítí chemikáliemi, které odpuzují komáry.
  • Spaní pod ochrannou sítí.

Při návštěvě oblasti s aktivním onemocněním přenášeným komáry je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny. Cestování do oblastí s aktivními nemocemi přenášenými komáry může být během těhotenství nebezpečné. Přenos viru Zika na těhotnou ženu může ovlivnit plod (možná způsobit vrozené vady). Virus se může šířit i pohlavním stykem. Je důležité chránit sebe a svého partnera, pokud jste cestovali do regionu se Zikou.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *