Co pomáhá proti komárům – Jak se jich zbavit?

Teplejší počasí znamená libování si ve venkovních aktivitách, jako je turistika, opalování a grilování. Spolu s těmito plusy přichází jedna malá nepříjemnost: komáři. Tito otravní škůdci, kterým se daří v teplém počasí, dokážou zhatit letní radovánky každého. Ale existují způsoby, jak komáry odradit, takže si můžete užívat sluníčka.

1. Eukalyptus citronový

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)  klasifikovalo citronový eukalyptus, repelent registrovaný EPA , jako aktivní složku v repelentech proti komárům. Ve studii bylo zjištěno, že citronový eukalyptový esenciální olej poskytuje 100% ochranu proti komárům po dobu až 12 hodin.

TIP: Citronový eukalyptus také pomáhá zmírnit příznaky běžného nachlazení, jako je zácpa a kašel.

2. Catnip olej

Co většina lidí ví o catnipu, je jeho účinek na kočky. Dá se ale použít i jako kulinářská bylinka nebo kouřit jako cigaretu. A výzkum ukazuje, že se dá použít i k odpuzování komárů. Rozdíl mezi olejem a rostlinou je v tom, že když z rostliny extrahujete olej, olej nebude mít vedlejší účinky, jaké by mohla mít rostlina. Pokud jste například alergičtí na stromy a používáte olej z cedrového dřeva, alergickou reakci nezaznamenáte.

Tento olej je schválen EPA a poskytne Vám až sedm hodin ochrany před komáry.

3. Mátový olej

Mátový olej je přírodní insekticid a repelent proti komárům. Tento olej můžete smíchat s jinými vůněmi, jako je citron, a rozetřete je na kůži pro mátovou vůni. Mátový olej je horký olej, což znamená, že při aplikaci přímo na kůži může způsobit pocit tepla a může způsobit kožní vyrážku. Abyste tomu zabránily, doporučuje se zředit mátový olej nosným olejem, jako je řepkový olej.

4. Olej z citronové trávy

Olej z citronové trávy je srovnatelný s komerčními repelenty proti komárům. Kombinace oleje z citronové trávy s jiným esenciálním olejem (jako je olej ze skořicové kůry) zesílí jeho odpuzující účinek.

5. IR3535

IR3535, syntetická aminokyselina, je jednou z nejběžnějších aktivních složek v repelentech proti hmyzu. Repelenty obsahující IR3535 jsou většinou ve formě krému a jsou k dostání ve většině drogerií. Aminokyselina narušuje hmyzí čich a je vynikajícím repelentem. Nemá žádnou toxicitu a poskytuje vám osm hodin ochrany.

6. Použijte ventilátor

Komáři jsou špatní letci. Takže pokud sedíte v letním dni venku, vezměte si s sebou elektrický ventilátor, aby se k Vám komáři nedostali.

7. Odstraňte stojatou vodu

Jakékoli kaluže nebo louže kolem vašeho domova nebo dvora se mohou rychle stát líhní komárů. Tipy, jak udržet oblast kolem vašeho domova bez tohoto hmyzu, zahrnují:

  • Uvolnění střešních okapů
  • Vyprázdnění všech dětských bazénů
  • Výměna vody ve všech ptačích koupelích týdně
  • Ujistěte se, že se déšť nehromadí v odpadkových košů
  • Skladování květináčů nebo jakýchkoli jiných nepoužívaných nádob dnem vzhůru
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments