Jak mít hlubší (mužský) hlas – Cvičení na hlubší hlas

Pro nevědomé má hluboký hlas překvapivě mnoho výhod. Rozšířením svého hlasového rozsahu můžete dosáhnout hladšího barytonového zvuku stopy. S novým rozsahem hlasů se můžete stát lepším hlasovým hercem. A věřte nebo ne, díky tomu budete vypadat atraktivnější.

Hluboký hlas je autoritativní a hřmotný, vyžaduje pozornost. To je typický rys vůdce a je velmi vyhledávaným oborem hlasového herectví. Pokud se chcete dozvědět o některých způsobech, jak můžete prohloubit svůj hlas, čtěte dále zde.

Různé typy hlasu

Existuje mnoho různých typů hlasu a schopnost přepínat mezi kterýmkoli z nich je pro herce cenným talentem. Čtyři hlavní vokální typy jsou soprán, alt, tenor a bas. Ostatní vokální typy spadají mezi rozsahy hlavních čtyř:

Soprán

Sopránový hlas vyniká od ostatních hlasových typů díky svému výraznému zabarvení a působivým vysokým tónům. Sopranistky jsou zpěvačky, které do mixu vnášejí lehký, vzdušný tón a často disponují ohromnou tonální bohatostí a hloubkou.

Alt

Alto má zajímavý hlasový rozsah s dvojím významem, který může odkazovat buď na ženu s hlubokým hlasem, nebo na muže s vysokým hlasem.

Tenor

Nejvyšší mužský hlas je tenor, který stejně jako sopranistky umí zpívat vzrušující vysoké tóny a často má brilantně zářící témbr. Tento hlasový rozsah spadá mezi kontratenorový a barytonový hlasový typ a má nejmenší rozsah.

Bas

Basy jsou vzácnou, ale zásadní složkou hudební tvorby. Je nejhlubší ze čtyř hlavních vokálních typů a obvykle se vyskytuje pouze u mužů. Basoví zpěváci potřebují vyvinout silnou kapacitu plic, aby mohli naplno využít svůj silný hlas.

Co dělá hluboký hlas?

Velikost a tloušťka hlasivek má zásadní vliv na to, jak hluboký je hlas. Delší a tlustší hlasivky produkují nižší tóny, což znamená, že musíte prodloužit hlasivky, abyste dosáhli požadovaného zvuku.

Během puberty se nám prodlužují a ztlušťují hlasivky hrtanu. Navíc, jak stárnete, vaše obličejové kosti a dutiny se zvětšují, což dává vaší tváři více prostoru a zlepšuje dozvuk vašeho hlasu, což má za následek hlubší hlas.

Jak udělat svůj hlas hlubší

Vzhledem k tomu, že nemůžete fyzicky prodloužit své hlasivky, abyste dosáhli hlasového rozsahu, který si přejete, pojďme se podívat na další způsoby, jak toho dosáhnout. 

Dýchejte z bránice

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak prohloubit hlas, je dýchání z bránice. Překvapivě mnoho lidí nedýchá správně. Většina lidí dýchá způsobem, který klade větší napětí na jejich hlasivky, což zvyšuje výšku jejich hlasu. Tento problém však můžete opravit.

Chcete-li dýchat z bránice, nadechněte se ústy a nechte žaludek, aby se vyklonil ven. Vyhněte se pohybu ramen, abyste tento úkol neprováděli nesprávně. Poté se vám při výdechu sevře žaludek, což umožní vzduchu vycházet z vaší bránice.

Posilujte krční svaly

Můžete také snížit hlas uvolněním a tónováním sternocleidomastoides. Jedná se o svaly, které probíhají zpoza vašeho ucha ke klíční kosti. Když jsou napjaté, tahají za vaše hlasivky, což zvyšuje výšku vašeho hlasu. Ale když je uvolníte, bude to naopak.

Hlasová Cvičení Se Správným Držením těla

Podobně jako používání bránice k dýchání je provádění vokálních cvičení při zachování správného držení těla jednoduchým způsobem, jak prohloubit hlas. Správné držení těla pomáhá při dýchání a zajišťuje, že vaše hlasivky jsou volné, aby produkovaly hlasitý a čistý zvuk. Proudění vzduchu potřebné pro hluboký hlas je omezeno špatným držením těla, hrbením a poklesem brady.

Kombinace správného držení těla spolu s hlasovými cvičeními je nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout požadované změny hlasu. Tyto metody posilují svaly krku, včetně protažení krku, a pomohou vám dosáhnout hlubšího hlasu. Cvičení hučení je jen jedním z mnoha příkladů.

Chcete-li začít, položte hlavu dolů a bradu opřete o hrudník. Vypusťte hluboké hučení z bránice a pomalu zvedněte bradu z hrudi. Pokračujte, dokud vaše hlava a brada nebudou směřovat do vzduchu, až dokončíte hučení. Snažte se udržet hluboký přirozený tón a opakujte toto cvičení alespoň pětkrát dvakrát denně.

Pít více vody

Pitná voda má tolik výhod, že mnoho lidí ani neví, že o ně přichází. Silnější hlasivky jsou jen jedny z mnoha. Nečekaně je mnoho lidí dehydrovaných, protože nevypijí půl galonu vody denně. Vaše hlasivky se v důsledku dehydratace zmenší, což je jen jeden z mnoha důvodů, proč je životně důležité pít více vody.

Proč by hlasoví herci tuto dovednost potřebovali?

Tento talent umožňuje hlasovým hercům namluvit širší škálu postav. Hlasoví herci by měli rozšířit své pole působnosti, protože jim to nejen dává nové zkušenosti, ale také zvyšuje jejich příjem díky konkurzům na širší škálu zaměstnání.

Ikonické hluboké hlasy

Nejikoničtější hluboký hlas v současné populární kultuře musí mít James Earl Jones. Jako hlas mnoha ikonických postav od Dartha Vadera po Mufasu neexistuje dominantnější hlasový herec, který by přitahoval pozornost jako Jones. Mnoho dalších hlasových talentů však může bojovat, jako jsou Morgan Freeman, Keith David, Michael Clarke Duncan, Sean Connery, Vin Diesel a další.

Závěr

Možná nedosáhnete hlubokého hlasu někoho, jako je James Earl Jones nebo Isaac Hayes, ale s výše uvedenými informacemi jistě během okamžiku rozšíříte svůj hlasový rozsah. Všude si budete moci získat pozornost castingových režisérů a milovníků hudby.

Poslechněte si, jak hluboko může zajít váš hlas! Označte hlasy na Tik Tok a ukažte nám svůj nejhlubší hlas.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments