Jak mít měkké ručníky – Jak zbavit ručníky tvrdosti

Vědět, jak vytvořit ručníky opět měkkými, vám umožní vytvořit úžasný pocit, který měli, když byly úplně nové. Praní ručníků (a jejich vkládání do sušičky) může časem zanechat vlákna ručníků tuhá a poškrábaná. Ale vědět, jaké teploty praní použít, jak naplnit pračku a jaké produkty zvolit, může ručníkům vrátit měkkost a udržet je tak.

Jak změkčit ručníky a udržet je měkké

Požádali jsme odborníky na textil, aby se podělili o nejlepší metody, jak změkčit vaše nejlepší osušky a pokaždé vytvořit lázeňský pocit jako doma. Podělili se o domácí opravné prostředky, chyby, kterým je třeba se vyhnout, jednoduché triky a tipy na skladování ručníků, které vypadají jako nové.

1. ZJEMNÍME OCTEM

JAK ZMĚKČIT RUČNÍKY OCTEM

Nejlepší, odborníky doporučovaný způsob, jak změkčit ručníky, které se poškrábaly, je použít ocet. Při příštím praní hoďte šálek bílého octa.Nedělejte si starosti, pokud tato léčba nezabere již po jednom umytí. V závislosti na tom, jak rozsáhlé je nahromadění kondicionéru na tkaniny – což je to, co je obvykle zanechává poškrábání – možná budete muset tento krok zopakovat.

2. VYVARUJTE SE TĚCHTO 5 BĚŽNÝCH CHYB PŘI PRANÍ

Aby ručníky zůstaly co nejvíce nadýchané, je důležité je prát správným způsobem. Obecné pravidlo? Ujistěte se, že perete své ručníky odděleně od ostatního prádla, aby se na vaše krásné nedotčené ručníky nepřenesly žádné barvy nebo vlákna.

Mějte také na paměti, že nové ručníky by se neměly prát s těmi, které již vlastníte. Míchání zbrusu nových a osvědčených ručníků může vést k přenosu barev mezi různými látkami.

Důležité je také nepřetěžovat pračku při praní. Ručníky potřebují v bubnu dostatek místa, aby mohly dýchat a cirkulovat, což umožňuje jejich správné vymáchání a načechrání. Pokud se toho pokusíte nacpat příliš mnoho, skončíte s nahromaděnou hromadou s kapsami na vlhkost, což vede k poškrábání a tuhých ručníků. Kolik je moc? Typická pračka s předním plněním pojme asi sedm ručníků a pračka s horním plněním asi 10.

Nepoužívejte příliš mnoho pracího prostředku, protože příliš mnoho pracího prostředku nebo aviváže může ručníky ztuhnout. Místo toho vyzkoušejte osobní oblíbený prací prostředek na bázi eukalyptu. Nejen, že díky tomu budou krásně svěže vonět, eukalyptus také ochrání vlákna ručníku a zajistí, že barvy zůstanou jasné a svěží.

Vyhněte se použití bělidla. Bělidlo může odstranit skvrny na bílých ručníkách, ale také může způsobit vyblednutí barev a trvalé poškození látek.

3. ZKONTROLUJTE ŠTÍTEK

U měkkých, načechraných ručníků věnujte pozornost teplotě praní a před vložením do pračky zkontrolujte symboly prádla na štítcích všech ručníků. Každý ručník je jiný a vyžaduje jiné zacházení. Před praním si přečtěte štítek, abyste maximalizovali účinnost praní a zabránili zničení ručníku.

4. VYTŘEPEJTE RUČNÍKY

Protřepání ručníků je jednoduchý, rychlý krok ve vašem praní, který může mít obrovský dopad na jejich měkkost. Nejprve, než dáte své ručníky do pračky, pořádně je protřepejte. Tím se vlákna mírně otevřou, což umožní mycímu prostředku proniknout do každého póru a učiní je super čisté.

Pro maximální měkkost znovu protřepejte. Na konci sušicího cyklu nebo před pověšením ven, pokud sušíte linku, ručníky podruhé protřepejte. Protřepáním se uvolní vlákna látky, takže vaše ručníky budou super plyšové a nadýchané.

5. SMÍCHEJTE ZPŮSOBY SUŠENÍ

Aby byly ručníky měkké, nesušte je na radiátorech, pokud svůj domov vytápíte tímto způsobem; to povede k hrubé povrchové úpravě, přesně tomu, čemu se snažíte vyhnout.

Střídejte mezi sušením v bubnové sušičce a sušením na lince. Nejlepším způsobem, jak získat super nadýchané ručníky, je sušení v bubnové sušičce ihned po vyprání, avšak nadměrné používání může časem způsobit opotřebení látky.

Abyste předešli účinkům sušičky prádla, sušte občas ručníky. Nejen, že sušení vlasu zanechá vašim ručníkům svěží přirozenou vůni, ale sluneční záření může mít také bělící efekt, což je perfektní, pokud máte bílé ručníky. UV paprsky mohou dokonce pomoci zabíjet bakterie.

6. RUČNÍKY SKLADUJTE OPATRNĚ

Jakmile zdokonalíte rutinu praní a sušení, posledním krokem k udržení měkkých ručníků je jejich správné skladování. Při přemýšlení o tom, jak navrhnout koupelnu, berte v úvahu vhodné úložiště ručníků, jako jsou police nebo skříňky. Nebo dokonce věšák na ručníky nebo kolejnice.

Pro uložení můžete ručníky srolovat nebo jednoduše složit, což může šetřit místo. Než skládat své ručníky jeden na druhý, jak to dělá mnoho lidí, zkuste je místo toho úhledně skládat vedle sebe. Tento jednoduchý skladovací tip zabrání rozdrcení spodních ručníků, což může vést ke ztrátě plyšového, plného efektu, kterého jste dosáhli.  

Pokud dáváte přednost skladování ručníků na věšáku na ručníky nebo žebříkové polici, neměli byste je také pokládat na sebe. Opět to zploští ty spodní, takže zůstanou tuhé a ploché.

Před uložením do ručníků přidejte pár kapek levandule nebo jiného esenciálního oleje, aby krásně voněly.

7. BUĎTE TRPĚLIVÍ

Tkaniny časem měknou a ručníky nejsou jiné, takže buďte trpěliví. Vaše oblíbené obnošené tričko nebylo první den tak měkké jako dnes. Za předpokladu, že jsou vaše ručníky bavlněné, lněné nebo nějaké jiné přírodní vlákno, budou měkčí s každým praním.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments