Jak najít a zjistit své Apple ID – K čemu slouží Apple ID?

Všechny vaše nákupy aplikací nebo médií, předplatné, iCloud a několik dalších věcí jsou spojeny s vaším Apple ID. Pokud jste novým uživatelem iPhonu, iPadu nebo Macu, možná se ptáte, jak a kde najít své Apple ID?

Tento článek ukazuje, co je Apple ID a jak najít a zjistit své Apple ID na iPhonu, iPadu a Macu. Ukážeme vám také, jak zjistit, zda je váš e-mail již registrován jako Apple ID nebo ne.

Co je Apple ID?

Apple ID je jednou ze základních věcí, které musíte mít, abyste mohli správně používat iPhone, iPad nebo Mac. Jistě, můžete vložit SIM do nového telefonu a volat. Ale abyste si mohli stáhnout byť jen jednu aplikaci, zálohovat kontakty nebo stahovat kontakty z iCloudu, synchronizovat kalendář a přistupovat ke službám Apple, musíte mít Apple ID.

Všechna svá Apple zařízení můžete propojit s jedním Apple ID a vše bude hrát pěkně. Apple ID a iCloud zajistí, že všechna vaše data budou automaticky aktualizována a dostupná všude .

Pokud vás zajímá, jak získáte Apple ID, dobrou zprávou je, že si ho můžete vytvořit zdarma. Apple ID si můžete vytvořit při nastavování svého prvního produktu Apple. Nebo si jej můžete vytvořit na adrese appleid.apple.com. Vše, co potřebujete, je e-mailová adresa a telefonní číslo. Zadání kreditní karty nebo jiných platebních údajů pro vytvoření nebo použití Apple ID není povinné .

Zábavná fakta:

 • Apple ID je obvykle e-mail, který zadáte při jeho vytváření. V některých zemích, jako je Indie a pevninská Čína, však může být vaším Apple ID i vaše telefonní číslo!
 • V některých případech si můžete vytvořit Apple ID i ze zařízení Android, chytré televize a streamovacího zařízení. Není to žádné překvapení, protože služby jako Apple Music a Apple TV+ jsou dostupné i na platformách jiných než Apple.

Proč potřebujete znát své Apple ID

Již jsme se zabývali tím, co je Apple ID a proč je to nutné. Ale pak si můžete myslet, že už jeden máte a všechno funguje skvěle. Proč tedy potřebuji přesně znát své Apple ID? Případů použití může být mnoho, například:

 • Pokud někdy ztratíte své zařízení, musíte mít své Apple ID, abyste mohli použít iPhone svého přítele k nalezení ztraceného zařízení.
 • Pokud chcete používat iCloud Notes v prohlížeči Windows PC , stáhněte si iCloud Contacts , zkontrolujte si svá Apple Reminders na webu, potřebujete své Apple ID a heslo.
 • Když si nastavujete nové zařízení Apple nebo chcete používat služby jako Apple Music na Androidu nebo na webu, můžete se přihlásit pomocí svého stávajícího Apple ID a užívat si vše.

Jsou účty Apple ID a iCloud stejné?

Vaše Apple ID a iCloud účet jsou stejné. Nebo jinými slovy, iCloud je služba, kterou můžete používat se svým Apple ID. Je to podobné jako v ekosystému Google. Stejně jako váš účet Google a váš Disk Google jsou účty Gmail, YouTube a Dokumenty Google všechny stejné. Nyní, když dobře rozumíte tomu, co je Apple ID, podívejte se na různé způsoby, jak to své najít.

Jak najít své Apple ID na iPhone a iPad

Zde jsou kroky k nalezení vašeho Apple ID nebo účtu iCloud:

 1. Otevřete Nastavení a nahoře klepněte na své jméno .
 2. Hned pod svým jménem a profilovým obrázkem uvidíte e-mail. Toto je vaše Apple ID.

Jak najít své Apple ID na Macu

Zde jsou kroky, jak zobrazit a znát své Apple ID na Macu:

  1. Klikněte na ikonu Apple vlevo nahoře a vyberte Předvolby systému .
  2. Klikněte na Apple ID .
  3. Pod svým profilovým obrázkem a jménem se zobrazí e-mailová adresa. Toto je vaše Apple ID.

Jak zjistit, zda již máte Apple ID

Možná jste si koupili zařízení Apple zpětně, vytvořili jste si Apple ID, pak jste přešli na Android a zapomněli jste na to. Nebo jste si možná vytvořili Apple ID jen pro zábavu a pak už jste se o to nestarali.

Pomocí následujících kroků můžete rychle zkontrolovat, zda již máte Apple ID, či nikoli:

 1. Navštivte tento oficiální odkaz Apple pomocí libovolného prohlížeče.
 2. Zadejte své jméno a příjmení.
 3. Zadejte svou e-mailovou adresu (např. Gmail, Yahoo, Hotmail atd.) a klikněte na Pokračovat .
 4. Pokud jej máte, zobrazí se: „ Nalezeno Apple ID. Vaše Apple ID je VášEmail@example.com. 
 5. Můžete kliknout na Přejít na účet . A protože jste si nebyli jisti svým Apple ID, je pravděpodobné, že si nepamatujete jeho heslo. Takže to můžete resetovat .

V případě, že nemáte Apple ID, jak již bylo zmíněno dříve, můžete si je vytvořit pro sebe nebo dokonce pro své dítě !

Apple ID bylo úspěšně nalezeno!

Nyní víte, kde najít své Apple ID a být si jisti, zda již nějaké máte nebo ne. Doufáme, že vám tento krátký průvodce pomohl. Dále může být zajímavé zobrazit si historii stahování App Store nebo najít historii fakturace aplikací a her na zařízeních Apple .

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments