Jak opravit díru ve zdi svépomocí (Snadno a rychle)

Existují různé metody na opravu díry ve zdi v závislosti na její velikosti. Od malých děr vytvořených hřebíky ve stěně až po větší díry vytvořené například nehodami při stěhování. V tomto článku vás provedeme jednoduchými kroky, jak provést vlastní opravy díry ve zdi.

Oprava malých děr

Malé otvory se snadno opravují. Nejprve odstraňte všechny volné částice kolem otvoru, abyste získali co nejhladší povrch. Před opravou se ujistěte, že je oblast čistá a suchá.

Krok 1: Odstraňte veškeré přebytečné hobliny a rozbité sádrokartonové desky. Můžete použít nástroj nebo prsty – podle toho, co funguje nejlépe.

Krok 2: Obruste okraj otvoru brusným papírem. Povrch musí být zcela hladký , aby výsledek vypadal jako nový.

Krok 3: Nalepte samolepicí náplast tak, aby otvor byl co nejvíce vycentrovaný. Poté se ujistěte, že okraje lepidla jsou hladké a pevně přilepené ke stěně. Můžete k tomu použít svůj tmel nebo prsty (opět skvělý nástroj).

Krok 4: Použijte stěrku k pokrytí záplaty. Jakmile je záplata neviditelná, prolepte okraje tak, aby dobře ladila se stěnou. Můžete to udělat zvýšením tlaku na nůž, když se budete přibližovat k okraji pokryté oblasti. Chcete minimalizovat nebo ztenčit skvrny na sádrokartonu, abyste se ujistili, že nevyniknou jako žabky na pracovním obědě. Nechte tmel zaschnout.

Krok 5: Jakmile úplně zaschne, zbruste tmel aby byl co nejhladší, a připravte se na poslední úkol: malování. Doufejme, že vám zbyla nějaká barva z posledního malování vašeho domu. Pokud ne, zkuste sladit barvu laku s výběrem v místním obchodě s barvami – někteří mohou mít dokonce službu pro párování laku, která dokáže opticky naskenovat odštěpek laku a během chvilky vám vyšlehá novou plechovku. Ať tak či onak, ten správný odstín určitě najdete.

K opravě větších děr použijte opravnou záplatu

Nejprve si pořiďte opravnou záplatu. Opravné záplaty se dodávají v různých velikostech a vytvářejí silnou a odolnou povrchovou úpravu stěny. Při aplikaci odstraňte všechny volné částice kolem otvoru a ujistěte se, že je povrch čistý a suchý. Vezměte si opravnou záplatu, odstraňte podložku na síťce a umístěte ji tak, aby byly všechny okraje otvoru zcela zakryty.

Pomocí škrabky překryjte opravnou záplatu tenkou vrstvou tmelu. Přejeďte ji škrabkou, aby byla aplikace hladká a nechte zaschnout. Naneste druhou vrstvu tmelu, abyste zajistili, že síť je dobře skrytá. Po úplném zaschnutí přebruste zaschlý tmel středně zrnitým brusným papírem, dokud neuvidíte, kdy je náplast přilepena. Oprašte všechny zbytky tmelu a omyjte stěnu pomocí cukrového mýdla, abyste se připravili na malování.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments