Jak poznat blechy u kočky – Jak zbavit kočku blech

Samotné blechy mohou také hostit larvy střevního parazita. Pokud váš mazlíček kousne a spolkne jakékoli infikované blechy, mohou se také nakazit tasemnicí – to není dobré.

Zde je přesně to, co potřebujete vědět, abyste mohli bojovat s blechami na vaší kočce a ve vaší domácnosti a léčit ji:

Jak mohou kočky dostat blechy

Kočky si mohou odnést blechy v chovatelských stanicích, u ošetřovatelů nebo venku. Pokud je vaše kočka domácí kočka, obvykle nedostane blechy, je to kočka, která chodí dovnitř a ven z domu.

Existuje mnoho různých druhů blech, ale blechy kočičí jsou nejčastějšími viníky. Tito škůdci mohou vyskočit asi 12 palců vysoko na nešťastného hostitele, nakrmit se a poté naklást vajíčka do srsti. Tato vajíčka také spadnou z mazlíčka na koberec, nábytek nebo kdekoli, kde se vaše kočka ráda poflakuje. Vajíčka se pak přemění na larvy, pak kukly, pak dospělce a celý cyklus začíná znovu.

Kočičí blechy kousnou i lidi. Blechy jsou paraziti – hledají krev, kterou by mohli sát. Pokud nenajdou dostatek kočičích hostitelů, budou sát majiteli kotníky a nohy.

Nástup účinných preventivních přípravků proti blechám a klíšťatům však způsobil, že tato napadení jsou mnohem vzácnější, než tomu bylo dříve. Pokud již nějaký používáte a myslíte si, že vaše kočka může mít blechy, promluvte si se svým veterinářem o tom, co a jak aplikujete.

Jaké jsou příznaky blech u koček?

Mezi nejčastější příznaky napadení blechami patří:

  • Škrábání na hlavě a uších
  • Lízání na spodní straně, zejména mezi zadními končetinami
  • Žvýkání nebo kousání do sebe
  • Ztráta srsti, zejména na horní části zad, škrábáním a svěděním
  • Zarudnutí
  • Černé částice na kůži

Tato černá částice se nazývá „bleší špína.“ To je zdvořilý způsob, jak říct bleší výkaly. Když si vezmete jeden z těch trusu a namočíte ho kapkou vody, zčervená. To proto, že je to zaschlá krev.“

Chcete-li zkontrolovat zamoření, můžete také použít hřeben proti blechám a kartáčovat kočku, abyste zjistili, zda nějaké blechy nevyskočí. Bez ohledu na to, různé kožní parazity mohou způsobit, že kočky škrábou a svědí. Z tohoto důvodu byste měli stále navštívit veterináře, aby potvrdil napadení blechami a vyloučil další potenciální příčiny.

Jaká je nejlepší léčba blech pro kočky

Kromě vyloučení jiných onemocnění může váš veterinář podávat produkty, které zabijí blechy na zvířeti během jednoho dne.

Poté vám váš veterinář pravděpodobně doporučí použít dobrou prevenci proti klíšťatům a blechám, abyste škůdce udrželi na uzdě. Patří mezi ně topické, spot-on léčby jako Frontline a Advantage nebo žvýkací tablety. Když na vašeho domácího mazlíčka skočí jiné blechy ve vašem domě, produkt způsobí, že zemřou také, což pomůže snížit zamoření.

Jaké jsou domácí způsoby odstranění blech u koček?

Kromě návštěvy veterináře můžete své kočce pomoci i s těmito snadnými ošetřeními. Zde je postup:

1. Dopřejte své kočce bleší koupel.

Můžete použít mycí prostředek na nádobí, ale dává se přednost použití renomovaného šamponu proti blechám, pokud ještě nepoužíváte přípravek proti blechám. Zeptejte se svého veterináře, co je pro vašeho mazlíčka nejlepší.

2. Pomocí hřebenu na blechy odstraňte blechy a bleší vajíčka.

Většina značek doporučuje po každém průchodu hřeben ponořit do horké mýdlové vody, aby se paraziti odstranili a zachytili. Česejte ve směru růstu chloupků. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte několikrát denně.

3. Ošetřete svůj domov.

Je zřejmé, že budete chtít z kočky dostat všechny blechy a udělat ji co nejpohodlnější, ale to samo o sobě nezabrání zamoření. Blechy tráví asi 20 % na zvířatech a zbytek času jsou v prostředí. Musíte se zbavit celého cyklu blech.

Jak se zbavit blech v domě?

Abyste se zbavili blech ve svém prostředí, budete muset přijmout opatření podobná těm, kdybyste měli co do činění s vši, štěnicemi nebo jiným škůdcem. Postupujte podle těchto tipů:

  • Vysávejte podlahy, nábytek a vše, co má váš mazlíček denně.
  • Poté vakuový sáček uzavřete a zlikvidujte.
  • Parní čištění koberců zabít přetrvávající blechy.
  • Každé dva týdny vyperte všechna podestýlka pro domácí mazlíčky a rodinu v horké mýdlové vodě.

Můžete také aplikovat insekticid podle pokynů výrobce nebo kontaktovat profesionálního deratizátora, který dům a dvůr ošetří. Nejúčinnější obsahují přísady, jako je permethrin, imidacloprid nebo dinotefuran, které zabíjejí dospělé blechy, a „regulátor růstu hmyzu“, jako je methopren nebo pyriproxyfen, aby zastavil vývoj vajíček a larev. Vždy dodržujte pokyny a bezpečnostní opatření na štítku. Po ošetření je typické vidět nové dospělé blechy, ale pokračující vysávání může zastavit napadení bez druhé aplikace.

Vytrvalost je klíčová, pokud jde o blechy, ale provedením všech nezbytných kroků je možné zastavit zamoření a ochránit vaši kočku před těmito ošklivými škůdci.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *