Jak přestat pít energy drinky

Energetické nápoje se mohou zdát neškodné, ale jejich dlouhodobé pití může vést k mnoha problémům. Může způsobit závislost kvůli přítomným látkám, např. kofeinu a syntetickým sladidlům.

Abyste přestali pít energetické nápoje, musíte mít pevnou vůli a chuť přestat. Pro mnohé začíná závislost na energetických nápojích tím, že je vidí jako „zajímavé“, což se později vymkne kontrole. Může mít za následek mnoho zdravotních rizik, např. zástavu srdce (nejhorší případ), cukrovku, přibírání na váze, nespavost a úzkost.

Jak se tedy můžete zastavit v neustálém vypíjení energetických nápojů?

Existují dva hlavní způsoby, jak přestat s energetickými nápoji. První je držet ruku rovnou, což může způsobit těžké až mírné abstinenční příznaky. Druhým je šťourat se s dávkováním a postupně od něj úplně upustit.

Jak přestat pít energetické nápoje

Pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně si užíváte příležitostný energetický nápoj. Pokud je ale pijete častěji, než byste chtěli, nebo pokud na nich začínáte pociťovat závislost, možná je načase je omezit.

Zde je pár tipů, jak přestat pít energetické nápoje.

1. Uznání problému

Nejtěžší je přiznat si, že jste se stali závislými na energetických nápojích. Většina lidí si nechce přiznat, že mají tento problém, což problém zhoršuje. Takže vědět a přijmout, že čelíte tomuto problému, je začátek odvykání.

2. Nepřestávejte hned

Někomu může stačit vysazení energetických nápojů hned na začátku, ale pro jiné to může mít za následek nepříjemné abstinenční příznaky nebo v nejhorším případě skok zpět se zvýšenou závislostí.

3. Změna vašeho myšlení

Vždy můžete zkusit změnu tempa, kdykoli pocítíte chuť na energetické nápoje. Zkuste přesunout svou mysl na něco jiného, ​​např. zkuste si zahrát videohru . Ano, hraní her vám může pomoci zbavit se nutkání pít energetické nápoje.

Meditace a jóga

Meditace je skvělý způsob, jak zadržet touhu po energetickém nápoji. Do své rutiny můžete přidat jógu, která vám pomůže vypořádat se se stresem způsobeným zdržením se těchto nápojů. Pokud se vám to všechno zdá příliš těžké, jednoduchá procházka venku vám může pomoci se jim vyhnout.

Cvičení

Jednoduché cvičení vám také může pomoci kontrolovat příjem energetických nápojů. Cvičení podporuje zdraví, poskytuje lepší kvalitu spánku a zlepšuje mozkovou činnost. Zmírňuje také vaši náladu, což má za následek lepší kontrolu nad vašimi nutkáními.

4. Ředění nápoje vodou

Smíchání vašeho energetického nápoje s vodou vám může pomoci snížit příjem kofeinu a časem zastavit vaši závislost. Začněte s poměrem 1:9 (voda : energetický nápoj) a pokračujte ve zvyšování množství, dokud nedosáhnete poměru 9:1.

5. Vyzkoušejte alternativní nápoje

Dalším způsobem, jak se ovládat, je přejít na alternativní nápoje. Pokud je to šumivý nápoj, který hledáte, postačí jiné limonády, a pokud je to kofein, může pomoci káva. Existují nápoje, které vám mohou pomoci potlačit nutkání sáhnout po tomto energetickém nápoji.

Voda

Voda je často podkopávána a je tím nejlepším energetickým nápojem pro vaše tělo. Tím, že zajistíte, že vaše tělo zůstane hydratované, můžete udržet své tělo pod energií.

Čaje

Další alternativou energetických nápojů je čaj kvůli přírodnímu kofeinu, který je téměř neškodný. Kromě toho existuje nespočet výhod bylinných čajů. Mohou pomoci vypořádat se s abstinenčními příznaky úzkosti a deprese díky svým uklidňujícím účinkům.

Šťávy nebo perlivá voda

Domácí ovocné/zeleninové šťávy jsou bez umělých přísad a jsou bohaté na živiny. Lze je tedy použít jako záskok pro energetické nápoje. Obsahují mnoho esenciálních látek, které pomohou vašemu tělu fungovat v nejlepší kondici.

Perlivá voda je sycená oxidem uhličitým, aby vaší jednoduché vodě dodala šumivost. Může být alternativou limonád a energetických nápojů a nepředstavuje tolik rizik.

Káva bez kofeinu

Další náhražkou může být káva bez kofeinu, která obsahuje málo nebo žádný kofein a poskytuje stejné výhody jako běžná káva.

6. Požádejte o nějakou morální podporu

Na rozdíl od nízkých očekávání ohledně morální podpory, spoléhání se na pomoc blízkých lidí může fungovat. Informujte někoho o svém úsilí přestat pít energetické nápoje. Pomohou vám ve vašich bojích a vy si to duševně více uvědomíte a zdržíte se tajného pití.

7. Udržujte jej mimo dosah

Dalším způsobem, jak se energetickým nápojům vyhnout, je přestat je kupovat. Pokud si je přesto ze zvyku kupujete nebo jste si jimi naskládali ledničku, dejte pozor, že ty již dostupné jsou mimo váš dosah nebo nejsou snadno dostupné.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments