Jak připevnit autosedačku bez isofixu

Pokud jde o kojenecké sedačky ve stylu vajíčka, existují dva hlavní typy: standardní a evropská dráha pásu. Většina dětských nosítek se dodává se základnami pro pohodlí. To znamená, že rodiče je mohou jednoduše umístit na již nainstalované základny (isofix), poslechnout si cvaknutí a jít. Většinu těchto autosedaček lze také nainstalovat bez isofixu, a to po několika jednoduchých krocích.

Před cestou si nacvičte instalaci autosedačky bez isofixu

Nedovolte, aby první instalace autosedačky bez isofixu proběhla s problémy. Cvičení dělá mistra. Zkuste sedačku nainstalovat (s dítětem i bez něj) ještě před cestou.

Procvičte si instalaci sedačky jak na střed zadního sedadla, tak na boky. Studie ukázaly, že středová poloha na zadním sedadle může být pro dítě až o 43 procent bezpečnější. Některá středová sedadla však trochu vyčnívají, což může zkomplikovat instalaci.

Jaká je správná instalace? Ten, o kterém cítíte jistotu, je bezpečný. Jděte s tím, v čem se cítíte nejpohodlněji.

Jak nainstalovat autosedačku v Uberu bez základny

Pojďme si krok za krokem projít instalací autosedačky bez isofixu.

 • Umístěte autosedačku zády ke směru jízdy na zadní sedadlo vozidla – nikdy na přední sedadlo v blízkosti airbagu.
 • Vytáhněte bezpečnostní pás, provlékněte pánevní část vodítky pánevního pásu na autosedačce.
 • Protáhněte část ramenního pásu a ujistěte se, že leží rovně. (Pokud má vaše autosedačka evropskou dráhu pásu, zatáhnete ramenní pás za autosedačku a zajistíte ji v této dráze pásu.)
 • Zkontrolujte indikátor úrovně, pokud jej má vaše autosedačka.
 • Zapněte bezpečnostní pás.
 • Zatažením za ramenní pás dolů aktivujte blokovací mechanismus.
 • Zatlačte na autosedačku a zatáhněte za bezpečnostní pás, abyste se ujistili, že je vaše instalace těsná. Sedadlo by se nemělo posunout o více než jeden palec, pokud se s ním pokusíte zavrtět.
 • Dvakrát zkontrolujte, zda je sedadlo ve vodorovné poloze.

Kontrolní seznam pro instalaci autosedačky bez isofixu

Procvičili jste si instalaci a jste připraveni na svůj první výlet s dítětem. Zde je několik tipů na poslední chvíli, abyste si byli jisti, že instalace autosedačky bez isofixu proběhne hladce.

 • Nechte své dítě připoutat do autosedačky a připravte se na cestu. Pamatujte, že platí stejná pravidla jako ve vašem vlastním autě, takže se ujistěte, že je dítě bezpečně připoutáno bez jakýchkoliv špinavých kabátů nebo nebezpečných doplňků autosedačky. Jejich hrudní spona by měla být upevněna v úrovni podpaží.
 • Proveďte výše uvedené pokyny k instalaci.
 • Než zavřete dveře do auta, ujistěte se, že je sedadlo těsné (ne více než jeden palec kývání v žádném směru), vodorovně (podívejte se do manuálu k autosedačce, jak by měl vypadat obrázek na autosedačce) a že bezpečnostní pás je uzamčen.
 • Nikdy nezavírejte dveře, dokud není autosedačka zcela nainstalována. To signalizuje řidiči, že jste připraveni vyrazit!

Šťastnou cestu!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
One Comment

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *