Jak se rychle a účinně zbavit špíny za nehty

Naše prsty jsou naším hmatatelným spojením se světem. Píšeme s nimi, jíme s nimi a pracujeme s nimi. Není proto divu, že naše nehty mohou být pěkně nechutné a obsahují vše od bakterií přes odumřelou kůži až po věci, které je lepší nezmínit. Používání nůžek, aby byly krátké, je moudré, ale to nemusí zcela zabránit nahromaděnému odpadu. Pokud na nehtech najdete spoustu nánosů, ale běžně se k manikérce nedostanete, podívejte se na pár tipů, jak mít nehty čisté a zdravé.

1. Použijte prostředek na nádobí.

Tekuté nebo kostkové mýdlo je dobré pro čištění rukou, ale zachycený tuk nebo jiné nečistoty lze snadněji uvolnit použitím saponátu. Můžete také použít specializovaná mýdla vyrobená na silné nečistoty, ale většina lidí si vystačí s kapkou tekutého pracího prostředku.

2. Vyzkoušejte mýdlo.

Pokud to nedělá žádné jiné mýdlo, pořiďte si kostku mýdla – postačí jakékoli – a pořádně se do něj zaryjte nehty. Mýdlo se dostane pod nehet a uvolní vše, co tam ulpí.

3. Použijte pomerančovou tyčinku

Nechoďte si kopat pod nehtové lůžko párátkem, perem nebo jiným špičatým předmětem. Místo toho použijte pomerančovou tyčinku. Je to měkká, tvarovaná dřevěná tyčinka navržená tak, aby se vešla pod nehet a uvolnila vše, co tam uvízlo. Ale nebuďte příliš agresivní: Pokud to uděláte, riskujete oddělení nehtu od nehtového lůžka.

4. Sledujte bílé věci

Většina bílých „šmejdů“ pod nehtem je keratin, vláknitý protein, který tvoří nehty a vlasy. Vzhledem k tomu, že může zachytit bakterie – a pokud ano, někdy zezelená – je nejlepší jej pravidelně odstraňovat.

5. Vyhněte se kartáčkům na nehty

Mohou být účinné, ale štětiny znesnadňují jejich sterilizaci. Pokud nekupujete pokaždé nový, riskujete, že zanesete více bakterií, než odstraníte.

6. Pozor na umělé nehty

Protože umělé nehty jsou delší a nemusí tvořit úplné těsnění, jsou náchylnější k přechovávání bakterií. Udržujte je čisté a nenechávejte je působit příliš dlouho.

7. Vyčistěte si rukavice

V chladnějších měsících můžete zaznamenat více nahromadění nehtů. Pokud je to tak, zkontrolujte zimní rukavice. Protože se v nich hromadí žmolky, může se stát, že vám budou cpát nehty úlomky pokaždé, když si je nasadíte. Otočte je naruby a pořádně je protřepejte. Totéž platí pro kapsy kabátu.

8. Nekousejte si nehty

Kromě toho, že je to docela nepříjemný zlozvyk, nedělá moc dobře vašim nehtům. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí může kousání nehtů zanést bakterie do nehtového lůžka.

Udržování ostříhaných, umytých a zdravých nehtů je samozřejmě běh na dlouhou trať. Zkuste nehty zastřihnout po sprše, když jsou měkké, a po umytí je důkladně osušte, aby zůstaly pevné.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments