Jak snadno odstranit etikety ze sklenic a láhví

Chcete se naučit, jak nejsnadněji odstranit lepivé štítky ze sklenic nebo lahví? Náš jednoduchý proces v šesti krocích využívá zcela přírodní, ekologické ingredience, které již máte doma, aby byly sklenice čisté!

Jak odstranit etikety ze sklenic

Chcete-li odstranit lepivé štítky ze sklenic pouze za použití čistě přírodních ingrediencí, které již máte doma, postupujte podle těchto šesti kroků:

Naplňte si dřez nebo velkou mísu horkou vodou

Nejprve naplňte dřez nebo velkou skleněnou mísu (dostatečně velkou na ponoření sklenic) horkou vodou. Studená nebo teplá voda bude fungovat také, ale horká voda pomůže rychle rozpustit lepidlo na etiketách.

Přidejte 1-2 lžíce saponátu a ½ šálku bílého octa

Do vody přidejte 1-2 polévkové lžíce jemného saponátu a ½ šálku octa. Mýdlo na nádobí odstraní papírové etikety ze skleněných dóz a ocet pomůže odstranit lepkavé lepidlo, které se používá na některých etiketách potravin.

Sklenice ponořte do vody a nechte 20-30 minut máčet

Poté přidejte skleněné nádoby do vody, ujistěte se, že jsou štítky zcela ponořené, a nechte je 20–30 minut nasáknout, zatímco mýdlo a ocet na štítky působí.

Vyjměte sklenice z vody a snadno odstraňte štítky

Vyjměte sklenice z vody a odstraňte ze sklenic štítky. Štítky by se měly snadno odlepit bez jakýchkoli lepkavých zbytků, pokud však na sklenicích stále ulpívají otravná lepidla nebo papír, přejděte k dalšímu kroku, abyste tyto štítky jednou provždy sundali.

Pokud na etiketě stále zůstávají zbytky, vydrhněte je olivovým olejem a jedlou sodou

Pokud stále řešíte lepící štítky, je na čase dát do nich trochu loketního tuku. V malé misce smíchejte stejné díly oleje a jedlé sody a míchejte, aby se spojily. Pouze pro několik malých sklenic to mohou být 2 polévkové lžíce oleje a jedlé sody, ale pro více sklenic použijte ¼-⅓ šálku každé.

Jakmile se spojí, natřete směs oleje a sody na lepící štítek a poté štítek otřete hadříkem na nádobí nebo kartáčem. Možná budete muset nechat směs oleje na štítku několik minut sedět, aby se lepidlo uvolnilo.

Sklenice umyjte a osušte a jsou připraveny k použití!

Nakonec umyjte a osušte nově nahé skleněné nádoby a jsou připraveny k použití po celém domě. Naplňte velké sklenice domácím vývarem ze zeleninových šrotů, vezměte je do obchodu s potravinami, abyste je naplnili do velkoobjemové sekce, nebo si uspořádejte zásuvku na kuchyňské odpadky pomocí malých sklenic. Možnosti opakovaně použitelných nádob jsou neomezené!

Mohu použít prací sodu k odstranění štítků ze sklenic?

K odstranění lepivých štítků ze sklenic můžete použít prací sodu. Jednoduše nahraďte ocet a/nebo jedlou sodu v tomto návodu sodou na praní.

Prací soda je hodnocena pro účely čištění šetrného k životnímu prostředí, není jedlá a je žíravá (to znamená, že může popálit pokožku), takže při manipulaci používejte čisticí rukavice.

Mohu k odstranění štítků ze sklenic použít líh?

Ke snadnému odstranění štítků ze sklenic lze použít líh, který však technicky není ekologickou přísadou.

Zatímco líh je účinný dezinfekční prostředek pro mnoho použití v domácnosti, bezpečnostní list isopropylalkoholu varuje, že může způsobit podráždění pokožky při manipulaci bez rukavic a vážné poškození při požití, nemluvě o hořlavosti.

Pro účely odstranění štítků doporučujeme používat bezpečné přísady, jako je mýdlo na nádobí a jedlá soda.

Poškozuje odstraňování štítků mýdlem a octem sklenice?

Odstraněním štítků pomocí saponátu a jedlé sody se sklenice nepoškodí a budou moci být znovu použity pro další domácnost a skladování potravin.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments