Jak snadno odstranit krev z oblečení

Zajímá vás, jak odstranit skvrny od krve? Pracujte s těmito domácími předměty co nejrychleji, abyste ušetřili své znečištěné oblečení.

Obsah článku

Ocet

Ať už se při holení škrábnete nebo utrpíte nečekané škrábnutí, je důležité co nejdříve ošetřit krvavé skvrny na oblečení. Krvavé skvrny lze relativně snadno odstranit, než ztuhnou, ale po 24 hodinách je téměř nemožné je vyprat. Pokud se můžete ke skvrně dostat dříve, než ztuhne, odstraňte skvrny od krve nalitím plného bílého octa na místo. Nechte 5 až 10 minut nasáknout a poté dobře otřete hadříkem nebo ručníkem. V případě potřeby opakujte a poté ihned omyjte. 

Amoniak

Krvavé skvrny na oblečení vytřete před praním potřením místa roztokem čpavku a vody s poloviční silou. Je to skvělá metoda, jak odstranit skvrny od krve, ale může také pomoci zbavit se potu a moči. Měli byste také vědět,  jak vybělit žlutě potřísněný polštář.

Peroxid vodíku

To funguje pouze na čerstvé krevní skvrny. Naneste 3% peroxid vodíku přímo na skvrnu, opláchněte čistou vodou a vyperte jako obvykle. 

Cola

Je to skvělý trik, jak odstranit krvavé skvrny, které se dějí mimo domov. Namísto čekání na ošetření skvrny, až se vrátíte domů, popadněte nejbližší láhev koly (ano, sodovka!) a začněte skvrnu namáčet. Pro dosažení nejlepších výsledků se snažte namočit skvrnu do coly přes noc.

WD-40

Krvavé skvrny předem ošetřete přípravkem WD-40. Nastříkejte trochu přímo na skvrny, počkejte pár minut a poté vyperte jako obvykle. WD-40 pomůže odstranit krvavé skvrny, takže při praní snadno vyjdou. Snažte se dostat k skvrně, dokud je ještě čerstvá, protože jakmile ztuhne, bude těžší se jí zbavit. Použijte WD-40 k předběžnému ošetření jiných odolných skvrn na oblečení, jako jsou skvrny od rtěnky, špína, mastnota a inkoust.

Kukuřičný škrob

Pokud jde o to, jak odstranit skvrny od krve, čím rychleji budete jednat, tím lépe. Ať už je to na oblečení nebo ubrusu, touto metodou můžete omezit nebo odstranit skvrny od krve. Připravte si pastu z kukuřičného škrobu smíchaného se studenou vodou. Krvavé skvrny zakryjte pastou z kukuřičného škrobu a jemně vetřete do látky. Nyní položte hadřík na slunné místo, aby se vysušil. Po zaschnutí odstraňte zbývající zbytky kartáčem. Pokud skvrna zcela nezmizela, proces opakujte. Zjistěte některé běžné věci, které vám mohou pomoci zbavit se i mastných skvrn.

Mastek

Zde je návod, jak odstranit skvrny od krve z oblečení nebo nábytku: Vytvořte pastu z vody a mastku a naneste ji na místo. Když zaschne, odstraňte skvrny od krve. Nahraďte kukuřičný škrob nebo kukuřičnou mouku, pokud vám došel mastek.

Studená slaná voda

Co nejrychleji namočte zakrvácený kus oblečení do hrnce se studenou slanou vodou. Po vsáknutí po dobu 3-4 hodin vytřete krvavé skvrny tekutým pracím prostředkem a dejte do prádla.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments