Jak správně používat sonický kartáček

Sonický zubní kartáček je druh elektrického zubního kartáčku, který využívá unikátní technologii, která mu umožňuje účinně odstraňovat plak a čistit zuby. Běžné elektrické zubní kartáčky pracují s průměrnou frekvencí mezi 200 až 400 Hz nebo 24 000 až 48 000 pohyby za minutu. 

Sonické zubní kartáčky používají vysokofrekvenční vibrace s nízkou amplitudou od 20 000 Hz. Tyto zvukové vlny také stimulují slinné žlázy ve vašich ústech, což zvyšuje produkci slin a umožňuje kartáčku efektivněji čistit zuby.

Studie zjistily, že sonické zubní kartáčky se lépe zbavují plaku a jsou šetrnější k dásním než manuální nebo běžné elektrické zubní kartáčky. Sonické zubní kartáčky se obvykle dodávají s vestavěným časovačem, který pomáhá sledovat rutinu čištění. Bylo také prokázáno, že tyto zubní kartáčky zlepšují zdraví dásní již za dva týdny.

Proč byste měli používat sonický zubní kartáček

Sonické zubní kartáčky jsou celkově pohodlnější a snáze se používají než manuální kartáčky – stačí kartáček vést v ústech. To ale není jediný důvod, proč stojí za to vyzkoušet sonický kartáček. Realita je taková, že sonický kartáček poskytuje nejlepší péči o ústní dutinu a může být skutečným životním převratem, protože:

  • je nejúčinnější při odstraňování plaku a překonává manuální i elektrické zubní kartáčky.
  • čistí i ta nejhůře dostupná místa tím, že stimuluje sekreci slin a přeměňuje zubní pastu, sliny a vodu na aktivní čisticí prostředky, které se dostanou i do oblastí pod linií dásní a do dalších štěrbin.
  • zabraňuje nadměrnému čištění a podráždění dásní, protože většina lidí má tendenci při používání manuálního zubního kartáčku na dásně příliš tlačit.
  • sonické zubní kartáčky účinně bělí zuby díky vyššímu počtu tahů za minutu a hlubšímu čištění, které poskytují.
  • chrání sklovinu, protože stejně jako na dásně příliš tlačíme, tak sklovinu často poškozujeme agresivním kartáčováním. U sonického zubního kartáčku tomu tak není, protože řídí vaši rutinu čištění a nezpůsobuje podráždění dásní ani citlivost zubů.
  • má pohodlnou rukojeť, z níž mohou těžit lidé s různými stavy, jako je artritida.
  • pracuje v různých režimech a vyhovuje různým potřebám. Navíc je vynikající pro lidi s citlivými zuby.

Běžné chyby při kartáčování

I když je použití sonického kartáčku mnoho výhod, musíte jej stále používat správně. Nejčastější chybou je příliš agresivní kartáčování. Při používání sonického kartáčku by vaším cílem nemělo být snažit se kartáček vtlačit do zubů, aby byl správný, ale aby byl co nejjemnější. Není třeba vyvíjet tlak, protože jakmile je kartáč zapnutý, udělá veškerou práci za vás. Nemusíte s ní pohybovat ani kruhově nebo tam a zpět po zubech, stačí ji jemně držet a vést po povrchu zubu.

Dalším důležitým úkolem je vybrat nejvhodnější kartáčkovou hlavu. To pomůže zabránit citlivosti zubů a dásní a zajistí nejlepší čištění. Totéž platí pro režim čištění, vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, ať už jde o bělení, citlivé, hloubkové čištění nebo péči o dásně.

Sonické zubní kartáčky poskytují působivé výsledky, díky nimž máte pocit, jako byste právě opustili zubní ordinaci, ale to neznamená, že si musíte zuby čistit méně často. Stále je třeba čistit dvakrát denně, pokud si chcete udržet zdravý úsměv.

Jak si čistit zuby sonickým zubním kartáčkem?

Zde je návod, jak si správně čistit zuby sonickým kartáčkem:

  • Navlhčete štětiny kartáčku vodou stejně jako u manuálního zubního kartáčku. To napomáhá rovnoměrnému roztírání zubní pasty.
  • Před zapnutím kartáčku naneste na hlavu kartáčku množství zubní pasty o velikosti hrášku. Nezapínejte napájení, dokud nebudete mít kartáček v ústech, pokud nechcete, aby vám zubní pasta cákala po celé koupelně.
  • Jemně veďte kartáček po oblouku zubů.
  • Po 2 minutách se kartáček automaticky vypne. Poté byste si měli vypláchnout ústa vodou a vyčistit hlavu kartáčku. Vyjměte jej z rukojeti a opláchněte vodou.

Při čištění zubů procházejte úseky úst v tomto pořadí: vnější povrchy horních zubů, vnější povrchy dolních zubů, vnitřní povrchy horních zubů, poté spodní zuby, žvýkací povrchy a jazyk. Nezapomeňte si poté nanést zubní nit. Hlavu zubního kartáčku byste měli měnit každých pár měsíců nebo jakmile se zotavíte z nachlazení.

Dokončete rutinu bělící zubní pastou

Chcete-li zdvojnásobit výsledky a udělat své zuby ještě bělejšími, použijte výkonnou kombinaci sonického kartáčku a bělící zubní pasty.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *