Jak správně vytrhat obočí i bez pinzety

Úprava obočí bez pinzety je běžný způsob, jak se zbavit nechtěných chloupků. Existuje několik populárních metod úpravy obočí bez pinzety doma i v salonu.

Pro úpravu obočí se obvykle používá hedvábná nebo bavlněná nit. Nahradit jej syntetickým se nevyplatí, protože v procesu elektrizuje a s obtížemi vytrhává chloupky.

Aby se s ním dalo pohodlně pracovat, musíte vybrat nit o délce 40 až 60 centimetrů.

Tento postup má mnoho výhod.

 1. Rozpočtový. Vytrhávání obočí nití nevyžaduje žádné další náklady.
 2. Rychlost. Postup nezabere mnoho času. Chloupky se neodstraňují po jednom, ale po několika.
 3. Přesnost. Pomocí nitě můžete dát svému obočí dokonalý tvar. Proto může silná nit pro dívky dobře nahradit pinzetu.
 4. Dlouhodobý účinek. Jelikož se chloupky odstraňují pomocí nitě spolu s folikuly, korekce obočí netrvá příliš dlouho. Kromě toho se dívky nepotýkají s problémem zarostlých vlasů.
 5. Nedostatek bolestivých pocitů. Nitě nepoškozují pokožku. Proto během procedury nevznikají téměř žádné bolestivé pocity.

Vytrhávání obočí bez pinzety je vlastně velmi jednoduché. Postup lze zhruba rozdělit do několika hlavních fází.

 • Příprava. Prvním krokem je důkladně si umýt ruce a očistit obličej od zbytků make-upu. Nedoporučuje se nanášet krém na pokožku před zákrokem, protože chloupky budou kluzké a obtížně se zachytí nití. Dále musíte jemně pročesat obočí a pohybovat kartáčem zdola nahoru. To pomůže oddělit chloupky. Kromě toho bude mnohem snazší určit ideální tvar obočí.
 • Práce s nití. Dále je třeba připravit vlákno. Jeho konce musí být spojeny dohromady, aby vytvořily smyčku. Z něj je pak potřeba utvořit „osmičku“. Aby nit nechytla kůži, musíte ji trochu zapudrovat.
 • Vytrhávání obočí. Poté můžete přistoupit k procesu odstraňování chloupků. Musíte je vytáhnout pouze ve směru růstu a uchopit je smyčkou. Po ukončení procedury musí být pokožka navlhčena.

Poprvé se tento postup doporučuje provádět v kosmetickém salonu. Tam můžete vidět, jak profesionál pracuje, a pochopit podstatu tohoto procesu.

Jakmile se naučíte pracovat s nití, můžete ji použít k odstranění přebytečných chloupků nad horním rtem.

Vlastnosti depilace voskem

 

 

Dalším oblíbeným způsobem odstranění přebytečných chloupků je voskování. Hlavní výhodou postupu je, že při použití vosku je vegetace odstraněna spolu s kořenem. To znamená, že dlouho neroste. Použitím tohoto produktu lze odstranit i velmi krátké štětiny.

Depilace voskem má ale i své nevýhody. Mnoho dívek si všimne následujících nevýhod:

 • lidé s citlivou pokožkou mohou po tomto postupu vyvinout alergii na vosk;
 • pokud se něco udělá špatně, hrozí zarůstání chloupků;
 • Pravidelné používání vosku může časem způsobit ztenčení linie obočí.

Na úpravu obočí můžete použít různé druhy vosků.

 • Horký. Tento produkt je určen pro použití v salonu. Prodává se ve formě malých tvrdých kuliček, které se před použitím roztaví. V tomto procesu se vosk stává viskózním. Je velmi pohodlné ho používat. Hmota se nanáší na pokožku speciálním štětcem. Vrstva vosku by neměla být příliš silná. Zmrazený produkt se odstraní ostrými pohyby.
 • Nízkoteplotní vosk. Použití tohoto produktu je pohodlnější. Skvěle se zbavíte chloupků jakékoli tloušťky.
 • Studený. Tento vosk lze nalézt na regálech každého kosmetického obchodu. Jedná se o obyčejné malé proužky, které se jednoduše nahřejí v dlaních a ihned se použijí k odstranění přebytečných chloupků. Studený vosk lze používat nejen v salonu, ale i doma.

Nejúčinnější postup se nazývá proces úpravy obočí horkým voskem. Koneckonců, je to ona, která vám umožňuje odstranit chloupky jakékoli tloušťky a barvy. Těm, kteří si tento zákrok zvolí, navíc po něm nehrozí žádné komplikace.

Jiné metody

 

 

Existují další metody odstraňování chloupků, které jsou také oblíbené u dívek.

Fotoepilace

Tento postup je vhodný pro dívky s jakýmkoli typem pleti a jakýmkoli tvarem obočí. Je to zcela bezpečné a bezbolestné. Dlouhodobý výsledek je obrovské plus. Po zákroku můžete alespoň na pár měsíců zapomenout na trhání obočí.

Tento způsob odstraňování chloupků není vhodný pro dívky s příliš světlým obočím. Navíc tuto metodu nemohou používat ti, kteří jsou alergičtí na světelné záblesky přístroje.

Tento postup nemůžete provést u těhotných žen a kojících žen.

Laserové odstranění chloupků

 

 

Tento postup, stejně jako předchozí, není vhodný pro dívky se světlými a jemnými vlasy. Laser je prostě „nevidí“. Kromě toho stojí za to pamatovat, že před laserovou epilací byste neměli chloupky předem vytrhávat ani je neodstraňovat voskem.

Mezi výhody této procedury patří, že je téměř bezbolestná a trvá pouze 20-30 minut. Tvar obočí a jeho čistý vzhled po úpravě příjemně potěší.

Může být opraven v 6-7 procedurách. V tomto případě bude výsledný výsledek trvat dlouhou dobu.

Elektrolýza

Dalším způsobem, jak odstranit chloupky bez použití pinzety, je elektrolýza. Zvláštností tohoto postupu je, že vlasové folikuly jsou během procesu zcela zničeny. To znamená, že v budoucnu chloupky nebudou růst nebo se prostě stanou tenčími a slabšími. Nevýhodou zákroku je vysoké riziko poranění kůže.

Co použít doma?

Doma se také obejdete bez použití pinzety.

Místo pinzety lze použít vosk. Zpočátku při práci s ním mohou mít dívky určité potíže. Ale postupem času lze tuto metodu odstraňování chloupků snadno zvládnout.

Mnoho dívek také používá zastřihovače ke korekci obočí. Svým vzhledem připomínají obyčejná pera. Zastřihovač funguje jako epilátor. Jemně odřezává chloupky z povrchu pokožky, aniž by ji poranil. Většina dívek tento postup miluje, protože během jeho provádění nejsou žádné nepříjemné pocity. Jeho nevýhodou je, že zastřihovač se musí používat častěji než pinzeta. Protože když se chloupky ostříhnou a neodstraní se cibulí, dorostou mnohem rychleji.

Pokud nutně potřebujete upravit tvar obočí a nemáte po ruce pinzetu nebo zastřihovač, můžete místo toho použít obyčejné nůžky na nehty.

Mohou buď vytrhávat chloupky, nebo je ostříhat u kořínku.

Další tipy

Většina dívek nemá ráda postup korekce obočí, protože v tomto procesu zažívají bolestivé pocity. Ale pokud to uděláte správně, můžete to udělat bez bolesti.

 1. 15-20 minut před zákrokem je nutné udělat zahřívací obklad, aby byla pokožka dobře připravená a napařená. K tomu je třeba navlhčit malý ručník nebo kousky gázy buď v horké vodě, nebo v odvaru z bylin. K tomu je nejlepší použít heřmánek nebo tymián. Zbytek odvaru lze použít na konci procedury, abyste jím otírali pokožku a zbavili se zarudnutí.
 2. Doma si můžete jednoduše zahřát obličej tak, že ho na pár minut podržíte nad párou. A také korekci obočí lze provést po návštěvě vany nebo koupele. Po této proceduře je pokožka dobře napařená a póry jsou otevřené.
 3. Existuje další způsob, jak snížit práh bolesti. Místo zahřívání pokožky ji můžete zchladit. To se obvykle provádí pomocí kostek ledu. Chcete-li snížit bolestivost postupu, můžete použít zmrazený odvar z heřmánku.
 4. Při vytrhávání obočí lze napnout kůži v horní části obličeje. V tomto případě nebude bolest tolik cítit.
 5. Aby byl zákrok méně bolestivý, můžete ošetřit i obě obočí současně. Chloupky např. vytrhávejte nití z obou stran najednou. Pomůže také, aby bylo obočí rovnější a symetrické.
 6. Ženám a dívkám se nedoporučuje trhat obočí během menstruace. V této době tělo skutečně živěji reaguje na bolest.
 7. Lidé s velmi nízkým prahem bolesti by měli používat masti nebo krémy na bázi novokainu nebo lidokainu. Aplikují se na kůži 15-20 minut před zákrokem.

Shrneme-li, můžeme říci, že pokud zvolíte správný způsob úpravy obočí a připravíte se na zákrok, pak bude zcela bezbolestný a s výsledkem budou všichni spokojeni.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments