Jak udělat z rovných vlasů kudrnaté (muži)

Trpíte špatným případem kudrnaté závisti? Pokud máte rovné vlasy, možná si myslíte, že naskakující kadeře jsou pro váš typ vlasů nedosažitelné. A pokud již sportujete přirozeně kudrnaté nebo vlnité vlasy, bojovat proti krepatění a dosáhnout dokonalé kudrnaté textury je pravděpodobně každodenní boj. Co tedy můžete udělat, abyste získali lesklé, svůdné kadeře, po kterých toužíte?

Klíčem je naučit se pracovat s přirozenou strukturou vlasů pomocí správných produktů a stylingových nástrojů, abyste dosáhli nádherných, přirozeně vypadajících kadeří. Zde je návod, jak získat krásné kudrnaté vlasy, ať už začínáte s rovnými, vlnitými nebo přirozeně kudrnatými.

Chcete-li získat kadeře, když máte přirozeně rovné vlasy, vyžaduje to trochu více úsilí, ale nebojte se – dá se to! Zde je návod, jak udělat rovné vlasy kudrnaté.

Použijte hydratační šampon a kondicionér. Získání kadeří s přirozeně rovnými vlasy často vyžaduje tepelný styling. Naneste a chraňte své zámky mytím a kondicionováním hydratačním šamponem a kondicionérem.

Posilujte a chraňte své vlasy bezoplachovým kondicionérem. Bezoplachový kondicionér pomáhá chránit vlasy před poškozením teplem a zároveň podporuje hladší a silnější vlasy.

Na vzduchu suché nebo difuzní mokré vlasy. Podpořte své kadeře, aby vytvořily přirozenou vlnu, sušením na vzduchu asi z 90 % a poté fénováním s difuzérem na nejnižším stupni, přičemž části vlasů masírujte v dlani a masírujte směrem nahoru.

Na tvrdohlavě rovné prameny použijte kulmu. Pokud jsou vaše vlasy po vysušení stále rovné, je čas vyhodit tepelné nástroje. Použijte kulmu nebo hůlku s menším tubusem, než je velikost lokny, kterou chcete, protože lokny se časem uvolní.

Vyzkoušejte metodu kulmování bez tepla. Od pěnových válečků a hadrových válečků až po copánky, drdoly a jehličkové curlingy, existuje spousta metod, jak vytvořit kadeře bez použití tepla. Chcete-li zlepšit kudrlinky a zajistit, aby účes déle vydržel, jemně vpracujte gel, sprej nebo pěnu pro určování kudrlin, než natočíte nebo sepnete malé části vlasů do spirálek, drdolů, hadrů nebo natáček.

Přidejte objem a texturu pomocí spreje s mořskou solí. Nastříkejte sprej s mořskou solí na vaše čerstvě natočené kadeře a stáhněte směrem nahoru, zapracujte produkt do vlasů, abyste vytvořili dostatek fixace, zvednutí a plážové textury.

Jak udělat vlnité vlasy více kudrnaté

Pokud již vaše vlasy mají zvlněnou strukturu, lze snadno dosáhnout měkkých, definovaných kadeří. Zde je návod, jak udělat vlnité vlasy kudrnaté.

Používejte šampon a kondicionér, které jsou určeny k boji proti krepatění vlasů. Vlnité a kudrnaté textury vlasů jsou náchylné k suchu a krepatění. Umyjte a kondicionujte jednou nebo dvakrát týdně šamponem a kondicionérem proti krepatění vlasů.

Dodejte definici pomocí stylingové pěny zlepšující zvlnění. Hřebenem na prstech do pramenů pěnu definující kudrlinky , abyste zlepšili vzor kudrlin a zkrotili krepatění.

Na vzduchu suché nebo rozptýlené vlnité vlasy, aby se zabránilo krepatění. Tepelný styling může poškodit vlnité vlasy a podpořit krepatění. Po použití stylingové pěny proti krepatění nebo pěny proti krepatění kudrlinek, nechte je uschnout na vzduchu. Dejte si ruce do dlaní a zmáčkněte prameny směrem nahoru, abyste podpořili tvorbu kudrlin, jak vaše vlasy schnou. Ve spěchu? Pro urychlení procesu sušení použijte difuzér na nejnižší stupeň.

4. Vyhlaďte krepaté poletování s vyživujícím vlasovým olejem. Vlasový olej proti krepatění pomáhá hydratovat, definovat a vyhlazovat kudrlinky a vlny, aniž by vlasy zatěžoval.

5. Ploché nebo zdeformované kadeře a vlny bodově upravte metodou stylingu bez použití tepla. Skvěle na to funguje pin-curling. Všechny kudrnaté nebo neživé části vlasů jednoduše stočte a stočte do malých drdolů a zajistěte jehličkami. Počkejte asi 10 minut, poté vyjměte jehlice, abyste odhalili měkké kroužky bez krepatění.

6. Chraňte svůj styl lakem na vlasy. Postříkejte svůj styl lakem na vlasy proti krepatění, který bojuje s vlhkostí a udrží vaše kadeře na místě po celý den.

7. Získejte pravidelné střihy. Suchost a poškození mohou vaše prameny zatížit, oslabit jejich pružnost a zabránit tomu, aby se kadeře vrátily do tvaru. Pravidelným zastřihováním se zbavíte suchých a poškozených konečků, které zajistí, že vaše kadeře zůstanou svěží a zdravé.

Jak upravit přirozeně kudrnaté vlasy

Pokud máte to štěstí, že máte přirozeně kudrnaté kadeře, vše, na co se potřebujete zaměřit, je definovat tyto kadeře a bojovat proti krepatění. Zde je návod, jak získat kadeře svých snů.

Udržujte své kadeře zvlhčené šamponem a kondicionérem pro kudrnaté vlasy. Kudrnaté vlasy jsou přirozeně sušší než jiné typy vlasů, hledejte čisticí přípravky určené pro kudrnaté vlasy. Chcete-li své kadeře chránit, použijte k čištění vlasů šampon a poté kadeře rozčešte a vyživte pomocí kondicionéru definujícího kadeře.

Bojujte s vlhkostí pomocí séra proti krepatění. Vlhkost je noční můra pro každého, kdo má kudrnaté vlasy. Desetníkové množství vlasového séra na namočené mokré vlasy uzavře vlhkost, odpuzuje vlhkost a zajistí, že vaše kadeře zůstanou měkké a definované.

Vysušte na vzduchu a definujte své kadeře. Fénování je velké ne-ne pro suché, jemné kadeře. Místo toho jemně namačkejte gel, sprej nebo pěnu pro definující kadeře a poté nechte kadeře uschnout na vzduchu. Každou loknu bohatě potáhněte, abyste pomohli hydratovat a ochránit vaše prameny a podpořili hladší a lesklejší kadeře.

Podpořte svůj přirozený vzor kadeří pomocí stylingového spreje. Obnovte pružnost, bojujte proti krepatění a udržujte kadeře definované po celý den s denním stylingovým sprejem na kadeře.

Zkroťte kudrnaté úlety. Pro hladké, na dotek měkké kadeře použijte výživný vlasový olej ke zkrocení krepatění a vymezení každé kudrnaté kudrlinky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *