Jak vyčistit fleky na zdi – Jak vyčistit špinavou zeď

Odkud pocházejí fleky na zdi? Každý má Většina lidí někdy viděla na své zdi náhodný oděr. Bez ohledu na to, odkud fleky na vaší zdi pocházejí, mohou být stopy na stěnách a skvrny špatnou zprávou, zvláště pokud jste nájemník, jehož majitel se k vám přistěhuje. A některé z těchto skvrn se zdá být nemožné odstranit. No, většina z nich není, pokud víte, jak správně odstranit skvrny na stěnách. Ať už si pronajímáte nebo vlastníte, následující tři tipy vám mohou pomoci zbavit se těch tvrdohlavých stop a skvrn na stěnách.

Odstraňte skvrny na stěnách mýdlem a vodou

Než začnete s jakýmkoli těžkým čističem stěn, chcete začít s nejjednodušší metodou. Zde budete potřebovat jen trochu teplé vody, pár kapek prostředku na mytí nádobí a hadřík z mikrovlákna.

  1. Smíchejte několik kapek prostředku na mytí nádobí a teplou vodu ve středně velké misce.
  2. Namočte hadřík z mikrovlákna do roztoku. Utěrku vyždímejte, aby nebyla příliš nasáklá.
  3. Třete skvrnu vlhkým hadříkem, dokud skvrnu již neuvidíte.
  4. Počkejte, dokud stěna nezaschne, abyste se ujistili, že skvrna zmizela. Pokud je slabý, ale stále tam je, proces opakujte.

Tato metoda by měla být bezpečným způsobem odstranění skvrn na stěnách, ať už jsou natřené nebo ne. Pokud se skvrna nebo značka nezdá, že by se loupala, budete muset přejít k dalšímu tipu na čištění stěn.

Použijte čisticí gumy k odstranění skvrn na stěnách

Nástroje na gumu, které se používají k čištění stěn, vypadají hodně jako houba. Najdete je v každém obchodě s potravinami nebo online. Tyto čističe se mohou hodit na odolnější skvrny na stěnách nebo skvrny. Jediné položky, které potřebujete pro tento způsob čištění stěn, je čisticí guma a trochu vody.

  1. Navlhčete čisticí gumu podle pokynů na obalu.
  2. Než se s touto značkou nebo skvrnou vypořádáte, budete chtít provést bodový test na odlehlé oblasti. Čisticí gumy dokážou kouzlit se skvrnami na stěnách, ale mohou také poškodit povrchovou úpravu, zejména na dřevěných površích.
  3. Jakmile zjistíte, že čisticí guma je pro vaši zeď bezpečná, jemně ji třete, dokud nezmizí. Nedrhněte příliš silně, nebo si na zdi vytvoříte skvrnu, která je ještě horší než originál.

Čisticí nástroje na gumu obvykle odstraní skvrny na stěnách, i když ošetření mýdlem a vodou mělo malý nebo žádný účinek. Ale co můžete dělat, pokud váš bodový test selhal a vy jste nemohli použít čisticí gumu?

Zbavte se skvrn a stop pomocí čističe stěn

Pokud první dva tipy na čištění stěn neudělaly důlek ve vaší skvrně nebo jste nemohli použít čisticí gumu na povrch stěny, zvažte použití čističe stěn. I když je na trhu mnoho produktů speciálně vyrobených pro čištění stěn, obvykle si vystačíte s univerzálním čističem a hadříkem z mikrovlákna. Dodržujte kroky ředění na čističi do písmene a ujistěte se, že před čištěním proveďte namátkový test.

Pokud žádný z těchto tipů na čištění stěn ve vašem domě nefungoval, pak máte skutečně odolnou skvrnu. V této situaci bude lepší přivést profesionální úklidovou službu, aby je odstranila. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *