Jak vyčistit sluchátka AirPods od mazu

Apple AirPods byly uvedeny na trh v roce 2016 a nadále jsou jednou z nejoblíbenějších značek sluchátek. Přestože jsou tyto sluchátka vysoce kvalitní, stále zachycují prach, ušní maz, pot a vlákna. Špinavé sluchátka AirPods nejenže vypadají nevzhledně, ale mohou být také škodlivé pro vaše zdraví, pokud se začnou množit bakterie, které způsobují ušní infekce a další problémy. Naštěstí se AirPods snadno čistí doma se správnými potřeby. Pravidelné čištění sluchátek AirPods a jejich pouzdra vám pomůže udržovat čisté a bezpečnější náušníky pro vaše uši. 

Jaké potřeby potřebuji k vyčištění sluchátek?

Než začnete AirPods čistit, budete potřebovat několik věcí. Většině lidí se mohou po domě povalovat tyto věci: 

 • Čistící alkohol
 • Čisticí hadřík z mikrovlákna, který nepouští vlákna
 • Bavlněné tampóny
 • Párátka
 • Měkký kartáček (může to být zubní kartáček nebo malý štětec)

Než začnete s čištěním, před použitím těchto položek je třeba zvážit několik věcí, které byste měli a neměli: 

 • Při použití párátka k odstranění nečistot nevyvíjejte příliš velký tlak na síťku reproduktoru. 
 • Neponořujte svá AirPods do lihu nebo jiných čisticích roztoků. 
 • K čištění AirPods používejte vatové tampony nebo hadříky z mikrovlákna namočené v lihu. 
 • Nechte AirPods úplně vyschnout, než je vrátíte zpět do pouzdra.
 • Nepoužívejte AirPods, pokud je na nich stále voda nebo alkohol.

Kroky k čištění AirPods a AirPods Pro

Kroky pro čištění vašich AirPods a AirPods Pro jsou podobné, jen s několika malými změnami. U AirPods první generace budete moci vyčistit sluchátka a pouzdro. S AirPods Pro můžete sundat ušní nástavce a umýt je samostatně. 

Otřete sluchátka. Navlhčete měkký, suchý hadřík z mikrovlákna, který nepouští vlákna, čistou vodou a otřete náušníky. Ujistěte se, že se do otvorů nedostane žádná tekutina, protože by to mohlo poškodit AirPods. Před použitím nebo vložením zpět do pouzdra se ujistěte, že jsou sluchátka zcela suchá.

 1. Sundejte ušní nástavce AirPods Pro a opláchněte je vodou. Nepoužívejte mýdlo nebo jiné čisticí prostředky. Před opětovným připojením každého AirPodu je otřete hadříkem z mikrovlákna a ujistěte se, že jsou zcela suché. Zarovnejte a zatlačte koncovky do uší zpět, dokud nezaklapnou.
 2. Síťové části mikrofonu a reproduktoru můžete vyčistit suchým vatovým tamponem. K čištění AirPods nepoužívejte žádné abrazivní nebo ostré předměty.
 3. K čištění nabíjecího pouzdra pro vaše AirPods použijte hadřík z mikrovlákna, který nepouští vlákna. U odolnějších skvrn hadřík lehce navlhčete lihem. Do nabíjecích portů se nesmí dostat kapalina. Pokud jsou v nabíjecím portu nečistoty, vyčistěte je malým čistým, suchým kartáčkem s měkkými štětinami.

Jaké typy čisticích prostředků fungují nejlépe?

Nejlepší by bylo držet se používání alkoholu nebo dezinfekčních ubrousků k čištění vašich AirPodů. Vyhněte se mýdlu, šamponu nebo čisticím prostředkům jakéhokoli druhu. Ty mohou poškodit materiál AirPods nebo elektroniku uvnitř.  K čištění vašich AirPodů může být užitečná voda i alkohol. Ale pouze v případě, že jimi namočíte hadřík z mikrovlákna. Neoplachujte je vodou ani je neponořujte do lihu. 

Jak odstraním silné skvrny?

K odstranění odolných skvrn potřebujete jen pár hadříků z mikrovlákna, čisticí roztok na bázi alkoholu. Nepoužívejte abrazivní materiály, jako jsou drátěnky, protože by poškrábaly vaše pouzdro a AirPody. 

Jak často mám čistit?

Nejlepší by bylo, kdybyste se snažili čistit AirPods a nabíjecí pouzdro pravidelně. To pomůže zlepšit funkčnost vašich AirPods. Pomůže také udržet škodlivé bakterie v uších. I když existuje spousta nástrojů a pomůcek k čištění vašich AirPodů, potřebujete jen pár materiálů pro domácnost.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
One Comment

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *