Jak zakrýt strup na obličeji – Jak se zbavit strupu po akné

Když se vám čas od času objeví pupínky a akné, je to úplně normální a není to až tak důvod k panice. Ale skutečný problém začíná, když si všimnete, že stejný pupínek za sebou zanechal tmavou, tvrdou skvrnu na kůži a vy se obáváte, že zanechá trvalou jizvu. Tato skvrna tvrdé a drsné kůže je známá jako strup.

Strupy na obličeji nejen vypadají nevábně, ale mohou také způsobit spoustu stresu, zvláště pokud nemáte ponětí o tom, co se děje a proč se na vaší kůži vytvořil strup. Ale nebojte se, protože tento problém se brzy změní. V tomto článku vás provedeme vším, co potřebujete vědět o strupech na obličeji. Od příčin po léčbu a dokonce i domácí prostředky, zde je kompletní průvodce, jak se vypořádat se strupy na obličeji, aniž byste se zpotili. Číst dál…

Co jsou to strupy na obličeji a jak se tvoří?

Pro ty z vás, kteří to nevědí, stroupky nejsou nic jiného než vrstva odumřelých kožních buněk, které je těžké se dotknout. Obvykle se tvoří nad ranou a jeho hlavní funkcí je pomoci vaší kůži rychleji hojit ránu. Barva a vzhled strupu ve skutečnosti závisí na tom, jak staré je zranění, ale ve většině případů mají hnědou nebo oranžovou barvu.

Pokaždé, když dojde k řezu nebo poranění na obličeji, krevní destičky se ve vaší krvi spojí a vytvoří sraženinu. Dvě hlavní funkce této sraženiny jsou ucpat otvor v kůži a zastavit krvácení. Za druhé, strupy také zabraňují pronikání bakterií, bakterií a nečistot do rány, aby se zabránilo hnisání a infekci.

Pokaždé, když je vaše tělo v procesu hojení zranění, snaží se dělat spoustu věcí, jako je produkce více kolagenu, hojení porušených tkání, oprava poškozených cév atd. Strup je ochranná vrstva, která zabraňuje vnější faktory brání tomuto procesu hojení, a proto jsou velmi užitečné.

Jak se zbavit strupů na obličeji

I když strupy pomáhají rychleji hojit ránu nebo zranění, vypadají velmi nevábně a někdy mohou zanechat i trvalou jizvu. Právě proto je důležité se jich co nejdříve bezpečným způsobem zbavit. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci se těchto strupů na obličeji úspěšně zbavit –

1. Nedotýkejte se

Prvním a nejdůležitějším krokem, jak se zbavit strupů na obličeji, je zajistit, aby byly ruce pryč od obličeje. To může narušit proces hojení poranění a značně jej zpomalit. Navíc naše ruce přicházejí do styku s tolika věcmi, které jsou vždy plné nečistot, špíny a bakterií, které mohou zvýšit riziko infekce. Navíc, stejně jako sbírání akné zvyšuje riziko zanechání trvalé jizvy, totéž se může stát i se strupy. Proto je nejlepší se strupu pokud možno nedotýkat.

2. Často zvlhčujte

Suchá a dehydratovaná pokožka se hojí mnohem déle, a proto se musíte ujistit, že strup a pokožku kolem něj budete dostatečně zvlhčovat. Kromě podpory včasného hojení pomůže pravidelná hydratace také udržet na uzdě problémy, jako je podráždění kůže a svědění. Ujistěte se, že používáte hydratační krém, který je určen pro váš typ pleti, abyste se vyhnuli ucpaným pórům a akné.

3. Teplé a studené obklady

Střídání horkého a studeného obkladu je další způsob léčby strupů. Přiložením horkého obkladu se stimuluje krevní oběh v dané oblasti a urychluje se proces hojení.

4. Používejte opalovací krém

Strupy na obličeji jsou poměrně náchylné k zanechání jizev, pokud se o ně nestarají správným způsobem. Vystavení ostrému slunečnímu záření může způsobit poškození a bránit procesu hojení vaší pokožky. Tím se zvyšuje šance na zjizvení. Vyhněte se tomu tím, že budete nosit širokospektrální opalovací krém na všechny exponované části těla, zejména na obličej a krk.

Časté dotazy týkající se strupů na obličeji

Otázka: Je vazelína dobrá na strupy?

Vazelína pomáhá udržovat strupy na obličeji a pokožku kolem nich neustále dobře zvlhčenou. Navíc jemné natírání vazelíny na poraněnou kůži je skvělý způsob, jak zabránit vysychání samotné rány a tvorbě strupu. To také pomáhá při snižování šance na zjizvení do značné míry.

Otázka: Jak mohu urychlit zahojení strupu?

Odpověď: Se správnými tipy pro péči o pleť a dodržováním určité úrovně osobní hygieny můžete skutečně urychlit hojení strupů. Zajistěte, aby byl strup vždy čistý a dostatečně zvlhčený. Nevytrhávejte si stroupky a nanášejte antibiotický krém, opalovací krém a použijte střídavě teplý a studený obklad, abyste se zbavili jizev na obličeji.

Otázka: Je lepší strup vybrat nebo ho nechat?

Odpověď: Jakkoli je to lákavé dotknout se strupu a strhnout si ho, vždy je lepší to nechat být. Sbírání strupu narušuje celý proces hojení pokožky a zvyšuje možnost zanechání jizvy. Ujistěte se, že svou pokožku dostatečně hydratujete, chraňte ji opalovacím krémem, aplikujte místo toho horký a studený obklad, abyste se ujistili, že se zranění a strup hojí mnohem rychleji s minimální pravděpodobností jizvy.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments