Několik tipů, jak účinně vyčistit připálený hrnec

Ať už spálíte večeři úplně, nebo se Váš hrnec postupem času zašpiní, nakonec ho budete muset umýt u dřezu. A proto platí, že čím rychleji, tím lépe! Z tohoto důvodu jsme otestovali čtyři metody čištění připáleného hrnce. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak vyčistit připálený hrnec – a uvidíte, jaké metody jsou nejúčinnější.

Je spálený hrnec zničený?

Ve většině případů ne! Připálený hrnec nebo pánev lze oživit našimi níže uvedenými metodami čištění. Pokud vše ostatní selže nebo pokud hrnec vydržel několik let intenzivního používání a zdá se, že se nikdy nevyčistí, možná je čas se s ním rozejít.

4 způsoby čištění připáleného hrnce

Metoda 1: Jedlá soda + ocet

Výhody: Tato metoda využívá cenově dostupné předměty ze spíže, které má většina lidí po ruce.

Jak to funguje: Naplňte připálený hrnec stejným dílem vody a octa. Směs přiveďte k varu a poté přidejte 2 lžíce jedlé sody. Odstraňte z ohně a nechte namáčet až 15 minut. Vylijte tekutinu do kanalizace a poté pomocí houbičky nebo drátěnky vydrhněte všechny zbývající připálené kousky. Pokud skvrny zůstanou, naneste pastu z jedlé sody smíchané s trochou vody a nechte několik minut působit, než znovu vydrhnete.

Co se stalo: Do ​​této metody jsme vkládali velké naděje, protože při testování nejlepších metod čištění plechů na pečení dopadla dobře. Po pouhých 5 minutách namáčení jsme si všimli, že některé ohořelé kousky začínají plavat na povrch! Rozhodli jsme se však nechat tento namáčet celých 15 minut, protože se zdálo, že některé tvrdohlavé kousky drží pevně. Po opláchnutí a 10 minutách silného drhnutí drátěnkou jsme byli schopni zvednout většinu připáleného a připáleného jídla. Následná aplikace pasty z jedlé sody byla rozhodně nutná a další drhnutí bylo nezbytné pro odstranění zbývajících nečistot.

Metoda 2: Citrony

Výhody: Jedná se o skvělý přírodní způsob čištění, který nevyžaduje žádné agresivní chemikálie.

Jak to funguje: Nakrájejte 2-3 citrony a uložte je do špinavé pánve. Umístěte pánev na středně vysokou teplotu a naplňte ji dostatečným množstvím vody, aby citrony sotva pokryly. Citronovou vodu přiveďte k varu po dobu 5-8 minut a poté pánev stáhněte z plotny. Budete vědět, že pánev je připravena na závěrečné čištění, když začnete vidět částice jídla plovoucí na hladině vody. Vyhoďte citrony a slijte vodu. Opláchněte horkou čistou vodou a pomocí drátěnky nebo kartáče uvolněte a odstraňte všechny přilepené kousky.

Co se stalo: Toto byla naše nejméně oblíbená metoda. I když můžeme ocenit zcela přirozený přístup, nebyl pro nás tak účinný ve srovnání s ostatními metodami, které jsme testovali. Vyžadovalo to docela dost náročného drhnutí v horké vodě, aby to mělo skutečný dopad na trosky. Myslíme si, že některé klasické mýdlo na nádobí by bylo stejně účinné a nevyhodili byste při tom dva dokonale dobré citrony.

Metoda 4: Hliníková fólie + Jedlá soda

Výhody: Nejen na zakrytí zbytků, hliníková fólie je také docela účinným čisticím nástrojem, který už pravděpodobně máte ve své skříni.

Jak to funguje: Opláchněte špinavý hrnec v horké vodě a sceďte. Poté bohatě posypte 2 lžícemi jedlé sody. Přidejte několik lžiček horké vody zpět do pánve, abyste vytvořili pastu s jedlou sodou a poté začněte drhnout kusem zmačkané fólie o velikosti golfového míčku. Pokračujte v čištění, dokud se nezvednou všechny spálené nečistoty, a poté opláchněte horkou mýdlovou vodou pro dokončení čištění.

Co se stalo: Tato metoda nám přinesla docela skvělé výsledky. Zatímco po počátečním drhnutí bylo nutné provést malou úpravu přidáním jedlé sody, byli jsme ohromeni tím, jak dobře fólie skutečně odváděla špínu. Nakonec je tato metoda jako „luxusní“ verze metody jedlé sody + octa, kterou jsme nastínili dříve. Funguje stejně dobře, ale rychleji a efektivněji díky přidání fólie pro lepší drhnoucí sílu.

Metoda 4: Tablet do myčky nádobí

Výhody: Pokud vlastníte myčku nádobí, pravděpodobně jich již máte po ruce.

Jak to funguje: Uchopte kartu myčky z nádoby a opláchněte špinavou pánev horkou vodou. Poté začněte jemně drhnout pánev pod teplou vodou pomocí jazýčku myčky. Drhněte, dokud se nezvednou všechny zbytky jídla, a poté opláchněte teplou vodou.

Co se stalo: Nemohli jsme uvěřit, jak dobře tato metoda fungovala! Za méně než 5 minut jsme měli dokonale čistou pánev, která nevyžadovala žádné následné drhnutí alternativními metodami. Použili jsme Finish a zjistili jsme, že se nejlépe osvědčilo ponechat plastový povlak na tabulkách při čištění. Teplá voda postupně rozpouští ouško, když budete drhnout, a pomůže tabletě udržet tvar, než aby se vám hned drolila mezi prsty. Jedinou nevýhodou této metody je, že jsme použili dvě celé tablety do myčky na čištění jedné ošklivé pánve. Proto by se tato metoda mohla prodražit. Nicméně je to tak efektivní, že máme pocit, že to stojí za to.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments