Za jak dlouho zaberou plynové injekce – Nežádoucí účinky

Karboxyterapie je injekce plynného oxidu uhličitého pod kůži. Toto ošetření se používá k redukci celulitidy, strií a tmavých kruhů pod očima. Může být také použit jako součást léčby při hojení ran. Oxid uhličitý přináší další kyslík do oblasti a rozšiřuje krevní cévy, kam je vstřikován, aby se zlepšil celkový vzhled vaší pokožky.

Tento článek pojednává o výhodách, vedlejších účincích a výsledcích, kterých lze dosáhnout z karboxyterapie. Dozvíte se také, co můžete očekávat během sezení.

Jaké jsou výhody karboxyterapie?

Jednou z výhod karboxyterapie je snížení celulitidy neboli tuku pod kůží, který jí dodává hrudkovitý vzhled. 1 Toto ošetření lze také použít k vytvarování těla odstraněním přebytečného tuku v určitých oblastech. Vstřikování oxidu uhličitého do těchto oblastí snižuje počet tukových buněk a způsobuje napnutí kůže. Karboxyterapie se často používá spolu s liposukcí pro tvarování postavy (odstranění přebytečné kůže a tuku z těla).

Karboxyterapie může také snížit výskyt strií. Injekce oxidu uhličitého stimuluje buňky zvané fibroblasty, které tvoří kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovou. Tyto látky zmenšují velikost vašich strií a mohou jim pomoci vyblednout, takže lépe odpovídají tónu vaší pleti.

Karboxyterapie dokáže léčit tmavé kruhy pod očima, které se často objevují, když se pod spodním víčkem hromadí krev. Plynová injekce zlepšuje krevní oběh tím, že stimuluje růst nových krevních cév a rozšiřuje (rozšiřuje) stávající krevní cévy.

Karboxyterapie se také používá s jinými způsoby léčby, aby pomohla hojit chronické rány, které se mohou vyvinout při stavech, jako je diabetes a onemocnění periferních tepen. Může být také použit k léčbě alopecie (autoimunitní porucha, která způsobuje vypadávání vlasů).

Jaké jsou vedlejší účinky karboxyterapie?

Karboxyterapie je bezbolestná léčba s minimálními nebo žádnými vedlejšími účinky. Při vstřikování plynu pod kůži můžete cítit „tlak“. V některých případech se mohou v oblasti injekcí objevit modřiny, ale obvykle to trvá méně než týden.

Po karboxyterapii může být vaše pokožka teplá, svědění a/nebo mravenčení, protože se zvyšuje krevní oběh a plyny začínají pracovat. To může trvat až 24 hodin po ošetření. Oblast vpichu může být také nafouklá (zejména pod očima), ale to se během několika dní zlepší, protože vaše tělo absorbuje plyn.

Co očekávat během relace

Obvykle není před karboxyterapií vyžadována žádná speciální příprava. Během léčby vám váš poskytovatel zdravotní péče vloží malou jehlu pod kůži a vstříkne malé množství plynu, který vychází ze stroje zvaného regulátor průtoku.

Doba ošetření se pohybuje v závislosti na ošetřované oblasti. Sezení se obvykle pohybují od 15 do 45 minut a provádějí se jednou nebo dvakrát týdně.

Kontraindikace pro karboxyterapii

Karboxyterapie není bezpečná pro každého. Vyhněte se této léčbě, pokud máte některý z následujících stavů:

  • V současné době těhotná nebo kojící
  • Poruchy srážlivosti krve
  • Těžké srdeční onemocnění
  • Mrtvice
  • Vysoký krevní tlak (neléčený)
  • Aktivní infekce
  • Horečka
  • Gangréna
  • Selhání ledvin

Jaké výsledky mohu od karboxyterapie očekávat?

Výsledky karboxyterapie nejsou okamžité a nebudou trvat věčně. V závislosti na ošetřované oblasti těla může trvat šest až osm sezení, než si všimnete rozdílu ve tvaru svého těla. U stavů, jako je alopecie nebo hojení ran, může trvat 15 až 30 sezení, než se projeví pozitivní změny.

Karboxyterapie se musí opakovat každé tři až šest měsíců, aby byly výsledky zachovány.

Závěrem

Karboxyterapie je léčba, která zahrnuje vstřikování malého množství plynného oxidu uhličitého pod kůži. Může být použit k léčbě strií, tmavých kruhů pod očima, celulitidy a přebytečného tuku v určitých oblastech těla.

Karboxyterapie je relativně bezpečný postup s minimálními vedlejšími účinky. K dosažení významných výsledků je však zapotřebí více ošetření. Zlepšení jsou dočasná a pro udržení výsledků je třeba léčbu opakovat každé tři až šest měsíců.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments